החזית בקואליציה נגד שר האוצר ליברמן

החזית בקואליציה נגד שר האוצר ליברמן

יש עתיד, העבודה וכחול לבן מאיימות לסכל את התוכנית הכלכלית אם לא תכלול התייחסות לנפגעי הקורונה • שיחה קשה בין יו"ר ועדת הכלכלה לליברמן: "תתחיל לקחת אותנו בחשבון, אחרת לא יהיו תוכניות כלכליות"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ, אביגדור ליברמן ויאיר לפיד
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

מפלגות יש עתיד, העבודה וכחול לבן תיאמו ביניהן ביפעלו לסכל את התוכנית הכלכלית של שר האוצר אביגדור ליברמן - אם לא תכלול התייחסות לנפגעי הקורונה. כך פורסם הערב (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. חברי כנסת ביש עתיד הבהירו היום שהם מתכננים להחרים את דיוני ועדת הכספים ״עד להודעה חדשה״.

במקביל, יו״ר ועדת הכלכלה מיכאל ביטון ניהל היום שיחה קשה עם שר האוצר במהלכה אמר לו: לא יכול להיות שאתה יוצא עם תוכניות לבד, אתה שולט באוצר בוועדת הכספים וברפורמות. יש גוף אחד שאתה לא מחזיק בו וזה ועדת הכלכלה אז תתחיל לקחת אותנו בחשבון, אחרת לא יהיו תוכניות כלכליות.

ליברמן נכשל בכלכלה בשידור חי | שמואל רוזנר

ליברמן השתתף היום בוועדת הכלכלה והבטיח כי "תוך שבועיים יסוכם על רשת ביטחון לעצמאים". לדבריו בדיון על תוכניות האוצר לסיוע כלכלי לעסקים, ב-25 בפברואר נראה לראשונה נתונים ותהיה לנו תמונה מלאה, ו"בהתאם לזה נפעל".

קודם לכן תקפו חברי כנסת מהאופוזיציה את ליברמן סביב התבטאויותיו וצעדיו נגד הציבור החרדי. חבר הכנסת אורי מקלב אמר לו: "74% מהאזרחים צמצמו בהוצאות שלהם בגלל יוקר המחייה, ומה שיש לך להגיד זה שהחרדים אשמים?". בשלב זה הטיחה חברת הכנסת גלית דיסטל אטבריאן בשר: "אתה אנטישמי". לאחר מכן חבר הכנסת משה אבוטבול הוצא מהוועדה, לאחר שגם הוא הטיח דברים בליברמן ואמר - "לא תסתמו לנו את הפה, השנאה והרצחנות כלפי העם לא תעבור בשקט - אתה שר אוצר בושה, תתבייש לך".

ליברמן אמר מצידו בדיון: "אנחנו מאוד רוצים לעזור לחרדים, בניגוד לחברי כנסת מש"ס ויהדות התורה שרוצים לשמור אותם בעוני. כל עוד הילדים לא ילמדו מתמטיקה ולימודי מחשב הם לא יוכלו להתקדם בחיים".

בתוך כך, ולראשונה מאז הקמת הממשלה, התכנס היום הקבינט החברתי-כלכלי בראשות שר האוצר, כשבראש סדר היום - המאבק ביוקר המחייה. בפתח הישיבה ציין ליברמן כי הקבינט יעסוק, בין היתר, בשילובם של הגברים החרדים בשוק העבודה. "התוכנית שלנו היא קודם כל לתת תמריצים חיוביים, אנחנו רוצים להוריד את שעות החובה ללימוד בישיבה או כולל מ-40 שעות ל-20 שעות בלי לפגוע במלגה שאנשים מקבלים. על 20 שעות יקבלו בדיוק כמו 40 שעות וזה יאפשר להם לצאת לתעסוקה".

עוד אמר ליברמן: "נפגשנו השבוע עם ראשי ה-OECD, כולל מזכ"ל הארגון, וזכינו להערכה גדולה לביצועים של הכלכלה הישראלית - אבל קיבלנו הערות בדיוק בנושא הזה, הצורך להכניס למעגל העבודה את האוכלוסיות שטרם נרתמו כמו יתר אוכלוסיית ישראל".

הפופולריים