חוק הקורונה החדש לא יפטור את ליברמן מחברות בקבינט הקורונה

חוק הקורונה החדש ישאיר את ליברמן כחבר בקבינט

שר האוצר יחוייב להיות אחד החברים בדיונים בזמן התפרצויות תחלואה • השינוי בחוק נעשה בעקבות דרישת יריב לוין ושמחה רוטמן מהאופוזיציה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביגדור ליברמן שר האוצר
צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

התפתחות של הרגע האחרון תשאיר את שר האוצר אביגדור ליברמן כחבר בקבינט הקורונה במסגרת החוק החדש, לפחות בחלק מהזמן. זאת לאחר הפרסום בכאן חדשות לפיו ליברמן לא השתתף בדיוני הקבינט במשך כמה חודשים, ולאחר שקודמה חקיקה שתאפשר את היעדרותו.

בחוק הקורונה החדש שצפוי לעבור הערב בכנסת נקבע שבמקום מצב החירום שקיים היום, ייקבעו שני מצבים בחוק – "מצב בריאותי מיוחד", שיתקיים בין הגלים של הנגיף, ו"מצב חירום" שיוכרז בזמן גלי התחלואה. בתקופה של "מצב בריאותי מיוחד" יהיו חברים לפחות חמישה שרים בקבינט הקורונה, אך בזמן שמוכרז "מצב חירום" יהיו חברים בו הקורונה שבעה שרים לפחות ושר האוצר יחויב להיות אחד מהם.

מדובר בדרישה שהעלו חברי הכנסת יריב לוין ושמחה רוטמן מהאופוזיציה, והקואליציה נאלצה להסכים לה. זאת כדי שהאופוזיציה לא תגרור את הדיונים במליאה על החוק במשך כמה ימים. 

בחודש נובמבר השתתף ליברמן לראשונה בדיון קבינט הקורונה, חצי שנה לאחר שהוקמה הממשלה. בחודש אוגוסט האחרון פורסם בכאן חדשות כי השר ליברמן לא משתתף בישיבות קבינט הקורונה. אחרי החשיפה הודיע השר ליברמן כי החליט להשתתף בדיונים, וכי הוא לא מתנגד "עקרונית" להשתתפות בישיבות. בתגובה לפרסום בכאן רשת ב, נמסר מטעם שר האוצר כי הוא "מינה את השר במשרדו, חמד עמאר, לנציג בקבינט הקורונה בזמן בניית התקציב וחוק ההסדרים ואישורם בממשלה. שר האוצר נשאר מעודכן לאורך כל הדרך ושותף בהחלטות שרלוונטיות למשק ולכלכלת ישראל".

הפופולריים