ח"כ זועבי: התנגדתי לחוק הגיוס בגלל המצפון שלי, נחצו קווים אדומים

ח"כ זועבי: נחצו קווים אדומים בקואליציה
חברת הכנסת ממרצ לכאן רשת ב: במתכונת הנוכחית החוק בעייתי • בכיר בקואליציה: יש אנשים שכנראה מעדיפים לצעוק מבחוץ, נשקול סנקציות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מליאת הכנסת
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לאחר שהפילה את חוק הגיוס, חברת הכנסת ג'ידא רינאוי זועבי ממרצ אומרת לאריה גולן בכאן רשת כי "באתי אתמול בבוקר עם החלטה שסגרתי עם עצמי, סליחה מכולם. עשיתי זאת בגלל המצפון שלי והמחאה שלי. בשבוע שעבר נחצו בקואליציה, שאני חברה בה, שני קווים אדומים".

האזינו לריאיון עם ח"כ זועבי בכאן רשת ב

לדברי חברת הכנסת ממרצ, חוק הגיוס במתכונת שלו הוא בעייתי משתי סיבות. "אחת הוא כופה על החברה החרדית, ושתיים הוא יכול להביא פתח לכך שירצו שגם ערבים ישרתו בצה"ל או שירות לאומי. כל הנושא הזה של ההתנדבות הוא טוב, אבל מי שמנהל את זה הוא משרד הביטחון וזה לא מקובל", אמרה זועבי.

אתמול נפל חוק הגיוס בקריאה ראשונה במליאת הכנסת, לאחר שחברת הכנסת ג'ידא רינאוי זועבי ממרצ הצביעה נגדו. חברת הכנסת רינאוי זועבי אמרה לכאן חדשות: "הצבעתי נגד חוק הגיוס בתגובה להתנהגות הממשלה בנגב ובתגובה לחוק האזרחות. נחצו כאן קווים אדומים". בכיר בקואליציה התייחס להצבעה של זועבי ואמרה כי "יש בקואליציה אנשים ששכחו מה זה להיות בקואליציה וכנראה מעדיפים לצעוק מבחוץ, נשקול סנקציות".

54 חברי כנסת התמכו בחוק ו-54 התנגדו ולכן הוא נפל. מדובר בהפסד המשמעותי ביותר לקואליציה עד היום. גם חבר הכנסת מאזן גנאים מרע"ם לא נכנס להצביע על החוק, אבל הקואליציה ידעה על כך מראש. ההצבעה של חברתה כנסת ממרצ לעומת זאת הגיעה בהפתעה. יו"ר מרצ ניצן הורוביץ נזף בזועבי על התנגדותה, והיא תוזמן לבירור. 

הפופולריים