המפגש הטעון בין המפכ"ל לראש חטיבת המבצעים שיצא נגדו

המפגש הטעון בין המפכ"ל לקצין הבכיר שיצא נגדו

ציטוטים מפרוטוקול הישיבה שהתקיימה בין השניים לפני כחודשיים פורסמו בכאן חדשות. תנ"צ נחמני טען שמתנהל מסע הכפשות נגדו ברקע חקירת אסון מירון, והאשים את המפכ"ל בהדלפות: "מקורן – בלשכה שלו". שבתאי הגיב: "אין לי דבר נגדך אישית"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תנ"צ שמעון נחמני, המפכ"ל קובי שבתאי
צילום: צילום: יונתן זינדל ומיכאל גלעדי, פלאש 90

העימות בין הקצין הבכיר למפכ"ל: אתמול האשים ראש חטיבת המבצעים, תנ"צ שמעון נחמני, שהמפכ"ל יעקב שבתאי פגע בקידומו בטענה שפנה לוועדת החקירה לאסון מירון. היום (שני) פורסם בחדשות הערב בכאן 11 פרוטוקול מפגישה שקיימו השניים לפני כחודשיים, לאחר שנחמני לא היה שבע רצון מהתפקיד שיועד לו.

תנ"צ נחמני אמר בפגישה: "קיימת מגמה של הכפשות ופגיעה בשמי הטוב בשל שיוכי לאמנון אלקלעי ואירוע מירון". המפכ"ל השיב: "אין לי דבר נגדך ברמה האישית", וציין שהוא מוכן לעבור בדיקת פוליגרף בכל זמן נתון. ראש חטיבת המבצעים חזר וטען שהוא רואה בכך "מסע נקמה אישי", והוא אף האשים את המפכ"ל באחריות להדלפות. "המקור מצוי בלשכת מפכ"ל שנדרשת לבצע בדק בית", הוא טען. "אני לעולם לא עסקתי בזה". 

אתמול אמר נחמני בוועדת החקירה לאסון מירון שהמפכ"ל החליט לפתוח את ההר למבקרים בלי כל הגבלה ואמר לו "אל תדאג, ועדת החקירה עליי". עוד אמר ראש חטיבת המבצעים כי קידומו במשטרה נפגע לאחר שהופצו שמועות שהוא מחזיק במסמכים שאינו מעביר לוועדת החקירה, ומונע ממנה להגיע לחקר האמת.

המפכ"ל, באיגרת שהפיץ אתמול בעקבות דבריו של נחמני, הכחיש וכתב כי "אין כל שחר לטענות לפיהן במשטרה מתקבלות החלטות פיקודיות כתוצאה משמועות הנוגעות לכוונה של קצין זה או אחר להעביר מידע לוועדה".

אתמול פורסם בחדשות הערב שפרקליטיו של נחמני הגיבו לאיגרת המפכ"ל, וכתבו לחברי ועדת החקירה לאסון מירון ששבתאי סותם פיות. "מהדברים האמורים באיגרת ומעיתוי פרסומה תוך שהיא מופצת לכלל השוטרים, יש כיוון של חץ ברור לעבר מרשנו שפוגע בשמו ובמעמדו ותפקידו במשטרה", כתבו עורכי הדין. "אנו רואים בחומרה ניסיון בוטה לסתימת פיות ומתן איתות ברור לשוטרים וקצינים נוספים לבל יעזו להעלות דברים להם נחשפו בפני הוועדה".

הפופולריים