בנט תקף את האופוזיציה: "מביאים הדבקה לכנסת"

בנט תקף את האופוזיציה: "מביאים הדבקה לכנסת"

רה"מ הוזעק לכנסת בזמן שהוא בבידוד – "הציבור צופה בכם ונבוך". נתניהו השיב: "על פי ההנחיות הוא יכול להיות פה, שיפסיק להתבכיין"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נפתלי בנט בנימין נתניהו
צילום: צילום: אמיל סלמן ונועם רבקין פנטון, פלאש 90

לאחר שנאלץ להגיע לכנסת בזמן שהוא בבידוד, ראש הממשלה נפתלי בנט תקף אתמול (שני) בערב את האופוזיציה: "אתם מביאים הדבקה מסיבית לכנסת, הציבור צופה בכם ונבוך". ראש האופוזיציה בנימין נתניהו השיב לבנט בכנסת: "על פי ההנחיות הוא יכול להיות פה, שיפסיק להתבכיין".

נתניהו המשיך וטען כי "שרת החינוך שלו היא מכחישת קורונה סדרתית וחיבלה במכוון במבצע החיסונים בבתי הספר". השרה יפעת שאשא-ביטון הגיבה לדבריו וטענה כי "הקמפיין השקרי שמוביל נתניהו נגדי, לא הרתיע אותי בעבר ולא ירתיע אותי. הציבור יודע את האמת ונתניהו יודע בגלל מי הוא לא בשלטון". 

בנט המשיך ברקע צעקות של חברי כנסת מהאופוזיציה: "לא מעניין אותכם שאנשים יידבקו ויאבדו מקומות עבודה. מה לא תעשו בשביל רווח פוליטי קטנוני. הוצאתם את עצמכם מהכלל". 

ראש הממשלה תקף את נתניהו ואמר: "כשאני הייתי באופוזיציה יצאתי להתראיין באנגלית. בכל המערכות הצבאיות, מהקואליציה ומהאופוזיציה, יצאתי להגן על מדינת ישראל ולא יצאתי ללכלך על ישראל. נתניהו מפיץ סרטונים באנגלית נגד מדינת ישראל. זה כל ההבדל". 

ברקע דרישת האופוזיציה, בנט הגיע הערב אל יציע המבודדים בכנסת להשתתף בדיון 40 חתימות. בנט שוהה מאתמול בבידוד בביתו ברעננה בעקבות הידבקות בתו בקורונה, כשיש חשד גבוה שנדבקה באומיקרון. בנט תקף את ראש האופוזיציה לאחר שנדרש להתייצב בדיונים ואמר: "נתניהו משחק עם המגפה בשביל הישג פוליטי קטנטן. נתניהו איבד כל שמץ אחריות לאומית״. 

בליכוד ענו לראש הממשלה: "לא אכפת לו מבריאות הציבור אלא מהבריאות הפוליטית שלו. מאוד פשוט - ח"כ בבידוד מגיע ליציע המבודדים, בלי בכי ובלי נהי יתכבד ויקבל בראש". גם חברת הכנסת שירלי פינטו הוזעקה לדיונים הערב, מחשש שלא יהיה רוב לקואליציה בהצבעות. 

דיון 40 חתימות ניתן לכנס בחודש על פי דרישתם של לפחות 40 חברי כנסת. ראש הממשלה מחויב להיות נוכח בו לכל אורכו ולהציג את עמדתו בעניין הנדון.

הפופולריים