הקלטות מהישיבה הסגורה: ראשי הליכוד תקפו את הנהגת המתנחלים

הקלטות מישיבת הסיעה: הליכוד נגד המתנחלים

נתניהו אמר על ראשי ההתיישבות ביהודה ושומרון: "הם מכרו את האידיאולוגיה" • בר לב צייץ על אלימות המתנחלים, שקד הגיבה: "התבלבלת" • אחרי שקרא למורי הדרך "להחליף מקצוע" – ליברמן התנצל • לפיד על הממשלה המנופחת: את הממשלה הבאה נקים עם 18 שרים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, יריב לוין, אמיר אוחנה
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש90

הקלטות בלעדיות של חברי הליכוד תוקפים את הנהגת המתנחלים: חברי הסיעה התכנסו היום (שני) לישיבה שבה אירחו את ראש המועצה האזורית בנימין ופעילים מההתיישבות הצעירה. בפגישה התבטאו בחריפות ראש הליכוד בנימין נתניהו ויו"ר הסיעה יריב לוין. "הם מכרו את האידיאולוגיה", אמר נתניהו.

ראש האופוזיציה נתניהו נשמע אומר בהקלטות: "כמה מחברינו ביהודה ושומרון עשו הפגנות ליד בלפור אבל הם לא עושים כלום מול הרעה הזאת, הם נכנעים לזה, הם מכרו את האידאולוגיה הזאת. עכשיו לא רק שהם לא נאבקים על הדבר, הם מתמסרים לדבר ביודעין! איפה האוהל האחד? איפה המפגין האחד? אחד אני לא רואה". 

חבר הכנסת יריב לוין אמר: "לא פעם לצערי אנשים ידעו לנסוע עד וושינגטון כדי לפגוע במאמץ העצום שאנחנו עשינו אז להביא להחלת ריבונות, אגב על כל היישובים היהודיים ביהודה ושומרון, שזה פשוט בלתי נתפס, ולכן אני חושב שיש כעס אדיר ומוצדק אצל רבים על האופן הזה שבו חלק מהנהגת ההתיישבות פועלת".

אלימות המתנחלים: איילת שקד נגד עמר בר לב

השר לביטחון הפנים עמר בר-לב נפגש עם תת-שר החוץ האמריקנית ויקטוריה נולנד. לאחר הפגישה כתב בר-לב בטוויטר כי נולנד התעניינה, בין השאר, באלימות מתנחלים וכיצד ניתן להפחית את המתח באזור ולחזק את הרשות הפלסטינית.

שרת הפנים איילת שקד הגיבה לדברים וכתבה לבר-לב בטוויטר: התבלבלת, המתיישבים הם מלח הארץ, ממשיכי החלוצים מהעמק ומההר. ‏האלימות ממנה יש להזדעזע היא עשרות מקרי זריקות אבנים ובקבוקי תבעירה על יהודים מדי יום רק בגלל שהם יהודים, וכל זה בעידוד ובתמיכת הרשות הפלסטינית. ‏ממליצה לך לדבר על האלימות הזו עם גברת נולנד, כתבה שקד.

גם השר מתן כהנא תקף את בר לב וקרא לו לחזור בו מאמירתו: "עצוב לראות שאיש ביטחון עתיר ניסיון ושנים מקבל נרטיב שקרי וכל כך מעוות. המתיישבים ביהודה ושומרון אינם אלימים אלא חלוצים".

ליברמן מתנצל על קריאתו למורי דרך להחליף מקצוע

שר האוצר, אביגדור ליברמן חוזר בו היום מאמירתו אתמול בישיבת הממשלה ולפיה על מורי הדרך להחליף מקצוע. בפתח ישיבת סיעת ישראל ביתנו אמר ליברמן: "אתמול דנו בממשלה במצב ענף התיירות. יכול להיות שהניסוח שלי היה מאוד לא נכון ולא מוצלח אבל המספרים מאוד נכונים. אזכיר שאנחנו בשנת טרום קורונה הגענו לארבעה וחצי מיליון תיירים. השנה היו כ-327 אלף אשרות תייר למדינת ישראל".

ליברמן הוסיף כי מחרתיים יתקיים דיון אחרון עם שרי האוצר והתיירות "ואני מקווה שנגבש חבילת סיוע ונפרסם אותה. באופן כללי, במצב שאין תעסוקה במשק, אין מספיק מקומות עבודה - הולכים לתעסוקה יזומה. אבל היום כשחסרים אלפי מקומות עבודה, ההיצע הוא ענק".

בתוך כך, שר החוץ יאיר לפיד התייחס בפתח ישיבת סיעתו להרחבת הממשלה על ידי מינוי סגן השרה מאיר יצחק הלוי, ואמר: "את הממשלה הזאת לא היה אפשר להקים עם 18 שרים, אז את הממשלה הבאה נקים עם 18 שרים".

בימין לא התקזזו עם ח"כ שירלי פינטו שילדה   

ראשי סיעות הימין באופוזיציה הודיעו שהחליטו סופית שלא להעניק קיזוז בהצבעות לחברת הכנסת שירלי פינטו מימינה שילדה בשבוע שעבר בת. בקואליציה יקוו כעת להגיע להסכמות עם הרשימה המשותפת שיעניקו לפינטו את הקיזוז.

הפופולריים