מחוסר אשמה: מח"ש סגרה את התיק נגד שוטרי מג"ב שירו במחבל בשער שכם

מח"ש סגרה את התיק נגד שוטרי מג"ב שירו במחבל

השוטרים אמרו היום: "עשינו מה שציפו אותנו" • פרקליטות המדינה: "נמצא כי הייתה הצדקה חוקית לשימוש בנשק ולכן הוחלט לגנוז את התיק נגד הלוחמים" • המפכ"ל יעניק לשני הלוחמים תעודות הוקרה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נטרול המחבל בשער שכם
צילום: צילום: דוברות המשטרה

פיגוע הדקירה בשער שכם: אחרי סגירת התיק נגדם במח"ש, רס"ר ל' ורש"ט ש' שירו בדוקר בשער שכם ביום שבת מסכמים את האירוע. "פעלנו בצורה מקצועית ונחושה, רגעים אחרי האירוע קיבלנו גיבוי מלא. הרגשנו שפעלנו בצורה טובה, לא דאגנו, ידענו שזה מה שציפו מאיתנו. אני הולך לישון בלילה כשאני יודע שהגנתי על חיי אדם", אמר רס"ר ל'.

המחלקה לחקירות שוטרים הודיעה הבוקר לשוטרים כי היא סוגרת את התיק נגדם מחוסר אשמה. על הכוונה לסגור את התיק דווח לראשונה השבוע בחדשות הערב בכאן 11. לאחר סגירת התיק, צפוי מפכ"ל המשטרה להעניק לשניים תעודות הוקרה.

המפכ"ל יעקב שבתאי מסר בעקבות סגירת התיק: "החלטת מח"ש לסגור את תיק החקירה נגד לוחמי מג"ב שניטרלו את המפגע ובכך הצילו חיי אדם היא החלטה נכונה. הסרטון המלא ותיפקודם באירוע לא השאירו ספק בדבר מקצועיותם ועל כך הענקנו להם גיבוי מלא. להורי הלוחמים אמרתי, והיום זה ברור לכול - לעם ישראל התווספו שני גיבורים בחג החנוכה". 

בפרקליטות המדינה ציינו כי החקירה נגד הלוחם והלוחמת נפתחה בהתאם להנחיה ולפיה יש לפתוח בחקירה במקרי מוות שאירעו כתוצאה מירי במהלך פעילות משטרתית, למעט מקרים חריגים שבהם מובהק כי לא בוצעה עבירה. בחקירה נבחן האם כל מקטעי הירי בוצעו כדין. "לאחר חקירה ובירור הדברים נמצא כי הסבריהם של לוחמי מג"ב, לפיהם הם פעלו מתוך הגנה עצמית, עלו בקנה אחד עם יתר ממצאי החקירה, לרבות סרטון אשר תיעד את האירוע במלואו", נכתב בהודעת הפרקליטות.

"בסיכום בחינת מכלול הנסיבות נמצא, כי מדובר היה באירוע שנמשך שניות בודדות בלבד, בנסיבות שבהן קמה סכנה ממשית ומוחשית לחיי הלוחמים והאזרחים במקום, ולנוכח זאת, לרבות נחישותו של המחבל להביא לפגיעה בנפש, נמצא כי היתה הצדקה חוקית לשימוש בנשק ולכן הוחלט, כאמור, כי יש לגנוז את התיק נגד הלוחמים מחוסר אשמה", נכתב.

האירוע התרחש בכיכר ליד שער שכם במוצאי שבת. המחבל דקר צעיר חרדי במעבר חצייה באורח בינוני עד קשה, ולאחר מכן ניסה לדקור לוחם ולוחמת מג"ב. בתגובה, ירה בו הלוחם כמה כדורים שהובילו לנפילתו ארצה. המחבל שב וניסה לקום ממקומו, כשהסכין בידו. הלוחמת ירתה לעברו ירי נוסף. המחבל התרומם מעט שוב והלוחמת ביצעה ירי נוסף לעברו והוא נהרג.

הפופולריים