איילת שקד לכאן רשת ב: "בנט מתכוון להשתמש במטוס רה"מ"

איילת שקד: "בנט מתכוון להשתמש במטוס רה"מ"

שרת המשפטים: "המטוס עלה הרבה כסף ואין סיבה להוציא עוד על טיסות מסחריות" • על המאבק בפשיעה בנגב אמרה שקד כי "המצב בנגב בלתי נסבל, יש התחלה של שינוי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מטוס ראש הממשלה, 03.11.19
צילום: צילום: אבשלום שושני, פלאש 90

שרת הפנים איילת שקד התייחסה היום (חמישי) למטוס ראש הממשלה "כנף ציון", שלפי טענות התעשייה האווירית מוכן ומחכה לאישור ראש הממשלה נפתלי בנט להשתמש בו. שקד אמרה בריאיון לעקיבא נוביק וחיים לוינסון בכאן רשת ב: "צריך להשתמש בו ובנט מתכוון לעשות את זה. הוא הנחה להכשיר אותו וברגע שהוא יהיה מוכן הוא ישתמש בו. הוא עלה הרבה כסף ואין סיבה להוציא הרבה כסף על טיסות מסחריות כשיש אותו".

האזינו לריאיון עם איילת שקד

לפני כחודש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 על דוח שהוכן לקראת דיון בנושא, לפיו המטוס, בן כמעט 20 שנה, סובל משורה של תקלות. עלויות החלפים והציוד של המטוס, שכלל לא מיוצר, מגיעות לסכומי עתק. בדוח הוסיפו כי בבחינת תצרוכת הדלק המסוימת שלו עלה כי בטיסה לארצות הברית, למשל, הוא שורף כמעט 40% יותר ממטוס 787 של אלעל - כ-80 אלף ליטר דלק, והוא לא כלכלי.

שקד התייחסה בדבריה למאמצים להשגת פטור מוויזות לאזרחי ישראל הטסים לארצות הברית ואמרה: "יש התקדמות משמעותית. קיבלתי מהשגריר נתון מעניין ש-40% מהמסורבים זה בגלל פרטים טכניים. יש לנו אינטרס לעשות מאמץ ולהסביר את זה לאנשים. אם נצליח לרדת באחוזי הסירוב נכנס לתוכנית הפטור". 

שרת הפנים הגיבה גם על המאבק בפשיעה בדרום והדגישה כי "המצב בלתי נסבל", אך טענה שיש שיפור: "אנחנו מטפלים בנושא בצורה הכי רצינית שיש. אלה תהליכים שלוקחים זמן. יש שינוי, זה ייקח זמן עד שנראה את זה בשטח. הייתה הזנחה ולא הוזרמו תקציבים. חלק מהטיפול זה השקעה בתשתיות, הסדרת ההתיישבות". 

על הבנייה ביהודה ושומרון אמרה שקד כי "אנחנו מעריכים את האמריקנים אבל אנחנו הריבונים במדינת ישראל. בדיוק מאותה סיבה אנחנו ממשיכים לבנות ביו"ש וכל כמה חודשים יהיה שחרור של יחידות דיור".

הפופולריים