למרות המלצת בנט שלא לטוס: משפחתו תמריא לחופשה בחו"ל

למרות המלצת בנט: משפחתו תטוס לחופשה בחו"ל

רה"מ הגיב לביקורת: מיום שישי למדנו יותר על האומיקרון, הנופש - במדינה שמותר לצאת אליה • גם בתוך הקואליציה תקפו את רה"מ: צריך להפגין דוגמה אישית, פוגע בתדמית של הממשלה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נפתלי בנט עם אשתו גילת | צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

למרות המלצת בנט שלא לטוס: אשתו וילדיו של ראש הממשלה ימריאו היום (רביעי) לחופשה של כמה ימים בחו"ל. היעד המקורי לחופשה, שתוכננה מבעוד מועד, היה האי מאוריציוס - שהוגדר מדינה "אדומה". בעקבות החלטת קבינט הקורונה להשאיר את השמיים פתוחים לתנועת ישראלים, היעד הוחלף למדינה לא אדומה. 

ראש הממשלה הגיב על הביקורת בעקבות נסיעת משפחתו לחו"ל, וכתב ברשתות החברתיות: "משפחתי כפופה בדיוק לאותם כללים שחלים על כלל אזרחי ישראל. מיום שישי למדנו יותר על זן האומיקרון, וקבינט הקורונה קיבל החלטות לאילו מדינות מותר לנסוע ובאילו תנאים. משפחתי הייתה אמורה לנסוע לנופש בחופשת חנוכה במדינה שהתבררה כאדומה. הנופש בוטל מיד, ולאחר שהתבררו הכללים החדשים, הם הזמינו נופש למדינה שמותר לצאת אליה".

היום פורסם בחדשות הערב בכאן 11 שהביקורת נגד בנט הגיעה גם מתוך הקואליציה. חלק מהשרים טענו שראוי היה שראש הממשלה ישמש דוגמה אישית, אחד מהשרים הביע את החשש הנסיעה תגרום לאזרחים להבין שההמלצה שלא לטוס לחו"ל כבר לא בתוקף. שר אחר התלונן על פגיעה תדמיתית שבנט גורם לממשלה. 

לשכת ראש הממשלה היא זו שפרסמה את עצם הנסיעה, בסביבתו של בנט אומרים שהתקבלה החלטה לפעול בשקיפות, על אף שהיה ברור שהטיסה לחו"ל תוביל לביקורת. החופשה של משפחת בנט סוקרה גם בכלי תקשורת בחו"ל, בהם רשת CNN. 

ביום שישי, בתום דיון חירום שקיים ראש הממשלה בנוגע להתפשטות זן האומיקרון, אמר בנט: "אם מישהו שואל אותי אני לא ממליץ לטוס לחו"ל כרגע ברמת אי ודאות כזאת". כבר אז ראש הממשלה רמז לגבי כוונת משפחתו לטוס וציין כי "העיתוי מורכב, ערב חופשת החנוכה. חלקנו, אגב גם משפחתי שלי, מתכננים פעילויות חנוכה עם הילדים, אירועים, בילויים וכמובן נסיעות לחו"ל". 

 

אחרי חצי שנה: בנט בביקור ראשון בבלפור

בד בבד, חצי שנה אחרי שנכנס לתפקידו, ביקר היום ראש הממשלה נפתלי בנט לראשונה במעון הרשמי ברחוב בלפור בירושלים. לפי הודעת ראש הממשלה מטרת הביקור הייתה "לעמוד על התקדמות תהליך הכשרת המעון לשימוש". 

בהודעה נמסר כי ראש הממשלה הנחה את מנכ"ל משרדו יאיר פינס להאיץ את העבודות ככל הניתן. עבודות השיפוץ, שכוללות התאמות בטיחותיות, תשתיתיות וביטחוניות, אמורות להסתיים רק בסוף שנת 2022. 

בחודש יולי עזבה משפחת נתניהו את המעון הרשמי ברחוב בלפור לאחר 12 שנים בהן התגוררה בו. למרות כניסתו לתפקיד, בחר בנט לא לעבור לגור במעון, הן בגלל עבודות השיפוצים והן מתוך רצון לשמור על שגרות חייהם של ילדיו הלומדים במערכת החינוך ברעננה.

הפופולריים