ח"כ טאהא: הליכוד מעכב שלושה חוקים ביטחוניים

ח"כ טאהא: הליכוד מעכב שלושה חוקים ביטחוניים

חבר הכנסת מרע"ם בהכול פוליטי בכאן 11: הליכוד רכב על הפיגוע בירושלים, לא עושים פוליטיקה מדם ושכול | צפו בריאיון המלא
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
וליד טאהא
צילום: וליד טאהא

חבר הכנסת מרע"ם וליד טאהא התייחס אמש (שבת) לטענה כי ישנו עיכוב בהצבעה על שלושה חוקים ביטחוניים מחשש שמפלגתו תתנגד. לדבריו, חברי הכנסת הערבים מעולם לא השתתפו בהצבעות על חוקים ביטחוניים. טאהא הוסיף בריאיון ליערה שפירא וסולימאן מסוודה בתוכנית הכול פוליטי בכאן 11 כי "אם יש מישהו שמעכב את זה הם הליכוד".על הגינוי לפיגוע הירי בירושלים, שבו נהרג אליהו קיי, אמר טאהא כי "הליכוד רכב על זה כדי לעשות פוליטיקה". טאהא הסביר כי למפלגתו יש עמדה עקרונית נגד כל שפיכות דמים: "זה דבר מזעזע וביטאנו את העמדה העקרונית הזאת. פוליטיקה לא עושים על חשבון דם ושכול".


על דברי יו"ר רע"ם מנסור עבאס שאמר כי הוא לא פוסל שותפות עתידית עם הליכוד הסביר טאהא כי "מי שהסית באופן פרוע נגד האוכלוסייה הערבית זה היה נתניהו. אם הוא רוצה אותך פוליטית הוא שם הצידה את סגנון ההסתה והעליהום על החברה הערבית".

לדברי טאהא, האמירות של הליכוד היום לא יותר חריפות מקודם "כשהתחילו איתנו מגעים". חבר הכנסת מרע"ם הסביר כי מפלגתו לא פוסלת אף אחד, רק את מי שפוסל אותם. "בפוליטיקה הכי טיפשי לקבוע מראש עם מי אתה לא עובד. פוליטיקה היא אומנות של מגע עם כולם ויכולת להתחבר עם כולם", אמר טאהא.

על חוק החשמל הסביר כי "מעניינת אותי מהות העניין – עשרות אלפי בתים נבנו ללא היתר כי אי אפשר היה להוציא היתר, כי לא תכננו להם. אני הולך לחבר אותם לחשמל. תמונת הניצחון שלי זה שהבתים יתחברו לחשמל. אני במגע מתמיד עם הקואליציה. אף אחד לא כופף אף אחד פה".

כשהתייחס לחוק קמיניץ טען טאהא שיש בו סעיפים מאוד קשים. "גם יהודים פונים אלינו ומתלוננים. הרעיון הוא לנסות להגיע למתווה שיאפשר תכנון. זה נמצא על סדר היום", אמר חבר הכנסת. על העבודה בכנסת אמר כי "יש חלק מהאופוזיציה שמתנהגים כמו קואליציה. הם רוצים כל שבוע להעביר חוקים על חשבון הקואליציה. ברור שגם כאן יש ניצול פוליטי של מורכבות הקואליציה, ולא רק עם החלק של רע"ם. כשיוצא להם לנצל הזדמנות מול רע"ם עושים את זה. רוב האנשים מבינים שיש קואליציה ויש אופוזיציה"

על השאלה האם יתמודד בעתיד על ראשות רע"ם, אמר חבר הכנסת: "אני לא חושב על זה. אנחנו בסיטואציה פוליטית מורכבת שמחייבת שיתוף פעולה. הצלחתי - הצלחתה של החברה הערבית".

הפופולריים