העימות בין ימינה לרע"ם עולה מדרגה

העימות בין ימינה לרע"ם עולה מדרגה

שתי המפלגות החלו לגייס מפלגות אחרות מהקואליציה ומהאופוזיציה כדי שיצביעו איתן על החוק שעולה מחר בוועדת הפנים. גם חילופי ההאשמות נמשכים כשח"כ טאהא והשרה שקד תוקפים אחד את השנייה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איילת שקד, וליד טאהא
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

העימות בין ימינה לרע"ם סביב חוק החשמל עולה מדרגה. בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב פורסם הבוקר (שלישי) כי שתי המפלגות החלו לגייס מפלגות אחרות מהקואליציה ומהאופוזיציה כדי שיצביעו איתן על החוק שעולה מחר בוועדת הפנים. המצב שבו בתוך הקואליציה מגייסים קולות אחד נגד השני הוא חסר תקדים ומעיד על חומרת המשבר.

ברע"ם גייסו את תמיכת הרשימה המשותפת ומנסים לגייס גם את המפלגות החרדיות מהאופוזיציה - מבקשים מהן שלפחות לא יצביעו נגד החוק בוועדה. גם את מפלגת העבודה ומרצ מנסים ברע"ם לגייס להצביע איתם. בימינה מדברים עם אנשי ישראל ביתנו ותקווה חדשה על מנת שיצביעו איתם. בנוסף, פנו בימינה גם לליכוד ולציונות הדתית מהאופוזיציה שייצטרפו אליהם. 

במקביל, נמשכים גם חילופי ההאשמות בין הצדדים. חבר הכנסת וליד טאהא אמר אתמול על שרת הפנים איילת שקד: "אין אמון בשקד וזה שורש הבעיה. שקד פועלת בכוונה נגד רע"מ ומנסה לרוקן את החוק". שקד התייחסה לאיום של רע"ם שלא להצביע עם הקואליציה על חוקים במליאה ואמרה: "מצדי שהקואליציה לא תביא חוקים להצבעה בגלל זה. אני לא מוכנה להתקפל בנושא הזה".

בחדשות הערב פורסם אמש כי ברע"ם הציבו אולטימטום לקואליציה, לפיו אם הצעת חוק החשמל לא תעבור בוועדת הפנים - לא תעבור אף חקיקה במליאה. עוד דווח כי בסיעת רע״ם זועמים גם על השינוי בחלוקת הרווחים של מפעלי ים המלח עליו החליטה לאחרונה השרה שקד.

הפופולריים