הרב הראשי יוסף נגד השר כהנא: "מעופף באוויר"

הרב הראשי יוסף נגד השר כהנא: "מעופף באוויר"

הרב הראשי הספרדי יצא בשיעורו השבועי נגד השר לשירותי דת מתן כהנא מימינה ורפורמת הכשרות שלו: "הרבנות הראשית לישראל מסרה נפש בשביל העניין הזה, ואז הטייס הזה בא וממשיך לטוס - באיזו חוצפה?"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ספליט, הרב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף, הספרדי, שר הדתות, מתן כהנא
צילום: צילומים: דר וסוחרת; יוסי זליגר, פלאש 90

הרב הראשי לישראל, הראשון לציון, הרב יצחק יוסף, יצא אמש (שבת) בשיעורו השבועי במתקפה נגד השר לשירותי דת מתן כהנא מימינה ורפורמת הכשרות אותה הוא מקדם: "הרבנות הראשית לישראל מסרה נפש בשביל העניין הזה, ואז הטייס הזה בא וממשיך לטוס, לעופף באוויר ועושה דברים - באיזו חוצפה ודרך ארץ?". 

"החוק החדש של הכשרות נורא ואיום", אמר הרב לצופים בשיעור. "היום הרבנות הראשית מפקחת, יש לנו משגיח כשרות בכל מקום ויש מחלקת הונאה. בפרצה הזאת שעושים כל רב שירצה יוכל לתת כשרות. שר הדתות עושה את זה כדי למצוא חן בעיני הרב דוד סתיו, זה שמרן אמר עליו שאין לו יראת שמים". לדבריו, השר כהנא הוא עושה זאת כדי שיהיה לו הכשר של רבני צוהר. "מי יודע איזה חורבן זה יהיה?", הוסיף.

הרב ציין שלא רק הוא מתנגד לרפורמה, אלא גם הרב הראשי האשכנזי, הרב דוד לאו. "הוא נפגש איתו והוא מתחרט שנפגש איתו. הוא טעה, חשב שישפיע עליו", אמר והמשיך: "איזה להשפיע? הם באו עם אג'נדה בשביל למצוא חן בעיני הרב של שוהם. זה התורה שלנו? השם ירחם".

הרב הראשי גם פירט את הבעיות ברפורמה. "רוצים לתת הכשר לחנויות שפותחות בשבת - זו פרצה חמורה ביותר. איך אתה יכול לסמוך על חנות שפותחת בשבת שכל מה שהביאו כשר ושלא מבשלים בשבת?", תהה.

מה מברכים על חזיר | האזינו לעוד יום

עוד הוא אמר: "רוצים להביא נשים, גם לא דתיות, שיהיו משגיחות כשרות. הרב פיינשטיין כותב שבמקרה פרטי אפשר, אבל זו לא הוראה כללית. עד נאמן הוא יראה שמים ששומר שבת כהלכתה וששומר על הכשרות בעצמו. אני מזהיר את כל הציבור לא לסמוך על כל הכשר, רק על הטובים ורק של רבני ערים טובים".

הפופולריים