סגן השר רול משתתף בפרסומת לחברה עסקית

סגן השר רול משתתף בפרסומת לחברה עסקית

רול מיש עתיד ובן זוגו, הראל סקעת, משתתפים בפירסומים ברשתות החברתיות של "בייבי בלום", שמלווה זוגות מקהילת הלהט"ב בהליך פונדקאות בחוץ לארץ • סגן השר רול: "רואה בעזרה למשפחות הזקוקות להליך פונדקאות בחו"ל חלק חשוב בשליחות הציבורית שלו". הוא לא הגיב לשאלה אם ראוי שיקח חלק בקידומה של חברה עסקית
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עידן רול על פוסטר של חברה עסקית
צילום: עידן רול על פוסטר של חברה עסקית

סגן שר החוץ עידן רול מ"יש עתיד" משתתף בפירסומים ברשתות החברתיות של חברה פרטית, "בייבי בלום", שמלווה זוגות מקהילת הלהט"ב בהליך פונדקאות בחוץ לארץ. כך פורסם היום (חמישי) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב.

רול ובן זוגו, הראל סקעת, גם יקיימו מפגש זום שמארגנת החברה לזוגות שמתעניינים בהליך. אין מדובר בארגון ציבורי או בעמותה שפועלת בלי מטרות רווח, אלא בגוף פרטי שיש לו אינטרס כלכלי מובהק.

מי יעניש את הח"כים? | האזינו להסכת עוד יום עם עקיבא נוביק

בתגובה אמר סגן השר רול כי הוא רואה בעזרה למשפחות הזקוקות להליך פונדקאות בחו"ל חלק חשוב בשליחות הציבורית שלו. הוא לא הגיב לשאלה אם ראוי שיקח חלק בקידומה של חברה עסקית.

מוקדם יותר החודש התייחסו בייעוץ המשפטי של הכנסת למקרה שפורסם באתר "שקוף", שבו פרסמו ח"כים את הוצאת הספרים שיבולת. בניגוד להנחיות קודמות של ועדת האתיקה, שאסרו בבירור על כל פרסומת לכל גוף מסחרי, יועמ"ש הכנסת בחרה להבדיל מקרים שבהם הגוף העסקי מקדם אידיאולוגיה.

"יש הבדל בין ביטוי של השקפת עולם שמרנית במסגרת סרטון של גוף עסקי, לבין המלצה על קניית פיצה ברשת מסחרית מסוימת", כתבו בתגובה למכתב מטעם אתר "שקוף". "חל איסור על חברי הכנסת לסייע בקידומם של גורמים מסחריים", הסבירו. "אך לחבר הכנסת חופש פעולה רחב במילוי תפקידו, שליחותו הציבורית, וקידום מדיניות וערכים".

הפופולריים