מיליוני חיסונים עבור ילדים בני 11-5 יגיעו לישראל בחודש ינואר

מיליוני חיסונים בדרך לישראל עבור בני 11-5

גורמים בממשלה אמרו שיש מספיק מנות בישראל כדי להתחיל במבצע. ההערכה היא שמבצע החיסונים יחל עוד לפני הגעת המשלוח
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קורונה חיסון ילדים
צילום: Flash90

לקראת הכרעת מנהל המזון והתרופות האמריקני בנוגע לאישור חיסון ילדים בני 11-5 בחיסון פייזר נגד קורונה, גורמים בממשלה אומרים שיש כרגע מספיק מנות להתחיל במבצע - וכי 6 מיליון חיסונים נוספים יגיעו ארצה בחודש ינואר. כך דווח (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. ההערכות הן שמבצע החיסון יחל עוד לפני הגעת משלוח החיסונים.

כמו כן, בחדשות הערב דווח כי בדיונים הפנימיים של ועדת החיסונים, יש מי שחושבים שצריך לאשר את החיסון לילדים ויש מי שחושבים שצריך לחכות, כל עוד התחלואה נמוכה. ועדת החיסונים תתכנס לדיון רק לאחר אישור חיסון הילדים על ידי ה-FDA. 

רוב חברי ועדת החיסונים שבמשרד הבריאות מתנגדים לפתיחת הדיון המקצועי לציבור, מלבד נושאים ספציפיים. כמו כן הם מתנגדים להצבעה גלויה לציבור בעד או נגד החיסונים, ומעדיפים שההצבעה תהיה חשאית. 

ביום שישי פורסם מחקר של פייזר ובו נכתב כי החיסון שלה נגד קורונה בטוח ויעיל בכמעט 91% במניעת הידבקות סימפטומטית של קורונה אצל ילדים בגילים 11-5. כך עולה מנתוני מחקר שפרסמה החברה, לקראת דיון שיקיים הרגולטור בקשר לאישור החיסון אצל ילדות וילדים כבר בשבוע הבא.

במחקר של פייזר נבדקו 2,268 ילדים בקבוצת גיל זו – קבוצת הניסוי קיבלה שתי מנות חיסון בהפרש של שלושה שבועות, במינון מופחת מזה שמקבלים בני נוער ומבוגרים, וקבוצת בקרה קיבלה תרופת דמה. מנתוני המחקר עולה שהחיסון משיג יעילות של כמעט 91%, בהתבסס על 16 מקרי קורונה שהתקבלו אצל מקבלי הפלצבו, לעומת שלושה מקרי הידבקות אצל הילדים המחוסנים.

לא נרשמו מקרים של חולים קשה בקרב הנבדקים, אולם תסמיני המחלה היו קלים בהרבה מאלה של הלא מחוסנים. כמו כן, הילדים המחוסנים פיתחו רמות של נוגדנים בדם, בדומה לבני נוער ומבוגרים בגילאים צעירים.

 

הפופולריים