ישיבת ראשי האופוזיציה הסתיימה - כרגע לא יאיישו את ועדות הכנסת

ראשי האופוזיציה נועדו, לא יאויישו ועדות הכנסת

מסתמן: הח"כים של הליכוד יבטלו בימים הקרובים את העתירה שהגישו לבג"ץ - ואחר כך יאוישו הוועדות • כעס באופוזיציה: לבד מנתניהו, רק ראשי סיעות הקואליציה הוזמנו לנאום בדיון לזכר רבין • הצעת אי אמון בממשלה נפלה על חודו של קול
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו, דרעי וליצמן ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראשי האופוזיציה התכנסו הערב (שני) כדי להחליט כיצד לנהוג בדרישת יהדות התורה להפסיק את החרם על ועדות הכנסת. בפגישה הוחלט שלא לאייש כעת את הוועדות, אך לבקש מחברי הליכוד שעתרו לבג"ץ בעניין - למשוך את עתירתם. גורם באופוזיציה מעריך באוזנינו כי אחרי משיכת העתירה, יוחלט על איוש הוועדות. בתוך כך - הצעת אי אמון בממשלה נפלה הערב על חודו של קול. 54 תמכו בה, 55 התנגדו. 

אתמול אמר ח"כ דוד ביטן מהליכוד, אחד מיוזמי העתירה, בריאיון לשלי וגואטה: "ציפינו שבג"ץ ייתן החלטה וזה לא קרה. בימים הקרובים נצטרך לקבל החלטה אם למחוק את הבג"ץ או למנות אנשים תחת המחאה - אלה הנושאים שעומדים על הפרק".

בחמישי האחרון פורסם בכאן חדשות שיו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני אמר לראש האופוזיציה שהח"כים של יהדות התורה נמצאים כל היום בוועדות ואילו הליכודניקים, למעט שלושה - לא משתתפים בהן. גפני אמר אז לנתניהו כי לא ימשיך בחרם על הוועדות בכנסת: "יש דברים שאנחנו יכולים לשנות, זה כמו שיש לנו מסמר בלי פטיש. אי אפשר להמשיך ככה".

ראשי סיעות האופוזיציה השתתפו היום בישיבת הזיכון המיוחד לרגל יום הזיכרון ליצחק רבין, והופתעו שלא נקראו לדבר בדיון - כפי שנאמו כל ראשי הקואליציה. הנואם היחיד מהאופוזיציה היה ראשה, בנימין נתניהו, שנושא דברים לפי הפרוטוקול. לשכת יו"ר הכנסת מסרה כי כל ראשי המפלגות שביקשו לנאום מראש- נענו. 

 

הפופולריים