נתניהו לא הזכיר את בנט בברכות, בקהל צעקו: "מה עם ראש הממשלה?"

נתניהו "שכח" את בנט בערב הפרידה מראש השב"כ

תקרית בערב הפרידה מנדב ארגמן במטה השב"כ: ראש האופוזיציה עלה לנאום ובירך את כל המכובדים - מלבד ראש הממשלה. אחד הממשתתפים העיר לו על כך מהיציע
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נפתלי בנט, בנימין נתניהו
צילום: צילום: אבי אוחיון ויונתן זינדל, פלאש 90

משתתפים באירוע הפרידה מראש השב"כ היוצא נדב ארגמן, שנערך הערב (חמישי) בתל אביב, אמרו כי ראש האופוזיציה בנימין נתניהו דילג במכוון על אזכור שמו של ראש הממשלה בנט ובירך את שאר הבכירים שהגיעו לאירוע. נוכחים במקום אמרו כי לעבר נתניהו נשמעה קריאה "מה עם ראש הממשלה?"- אך הוא התעלם. ראש השב"כ הנכנס רונן בר אמר על הבמה: "כאן אין פוליטיקה".

האירוע התקיים במטה הארגון בתל אביב בהשתתפות בנט, נתניהו, ראש השב"כ רונן בר, הנשיא הרצוג, חברי ממשלה ובכירים במערכת הבטחונית והפוליטית. בנאומו התייחס נתניהו בין היתר לשימוש בשב"כ במבצע שומר החומות מול האלימות בערים המעורבות: "זאת ההחלטה הנכונה גם בהווה ובעתיד ואין שום מקום לשיקולים זרים למנוע זאת".

ראש השירות היוצא, ארגמן, אמר בנאומו באירוע: "לכל אחד חשוב להשאיר חותם. תקוותי היא שהשירות שאני מותיר אחריי יוסיף להיות ארגון ערכי עם חזון בהיר, ברור ופשוט, שימשיך להיות ארגון לומד ומשתפר, בעל עצמאות מחשבתית. ארגון שיודע להפיק לקחים מהצלחות ומכישלונות, ובעיקר לא לחזור על אותן טעויות. ארגון שמסוגל לחשיבה עצמאית וביקורתית, שקשוב לאנשיו ומחויב להם, שמאמין בדרך ארץ, בפרגון, בלהיות בני אדם".

לדברי ראש הממשלה בנט בטקס, "ביום הראשון שלי כשר ביטחון, אחד העדכונים הראשונים שקיבלתי היה ממך, כשהגעת לספר לי על המבצע לחיסול בההא' אבו אלעטא. מבצע נועז, שבבסיסו ההבנה שאי אפשר להציק לישראל לאורך זמן ולהיות חסין. אחרי המבצע אמרת 'הכוכבים הסתדרו'. זה נכון, ותמיד רצוי שיהיה מזל, מאשר שלא יהיה. אבל מהניסיון שלי, הכוכבים נוטים להסתדר למי שעושה עבודה מושלמת".

ראש שב"כ רונן בר נכנס לתפקיד ביום רביעי בטקס שנערך במשרד ראש הממשלה בירושלים. "רבות דובר לאחרונה על האלימות הגוברת בכלל ובחברה הערבית בפרט", אמר בר בנאומו בטקס. "השירות לא יישאר לעמוד מנגד. אחרי שנלמד את הנושא, נציג את האיזון הנכון שבין תרומתנו לחיזוק המשטרה לבין הגברת מעורבות השירות. ברור לנו שזו משימה לאומית".

עוד אמר ראש השב"כ החדש: "זכיתי לנבחרת שההגנה הטובה שלה היא ההתקפה ואשר לא תמתין לאף מחבל בקו השער, אלא תחדור דרך קבע לסכל כוונות ברחבת היריב". לדבריו, "מכל הארגונים, שב"כ הוא היחיד שנמצא ביום-יום בצומת המורכב והעדין בין זכויות היסוד השונות - אלו הכתובות של הדמוקרטיה ואלו הלא כתובות של מגילת זכויות האדם - ובעיקר בצומת בין הזכות לביטחון ולחיים ובין הזכות לפרטיות ולכבוד האדם. אני מקווה שבכל צמתי ההחלטה יהיה לנו את הכוח, האומץ והתבונה לאזן נכון בין מרכיבים אלו, ושנוכל לממש תוך שיקול דעת את עקרונות הדמוקרטיה המתגוננת".

הפופולריים