גפני לנתניהו: לא נסכים להמשך החרם על ועדות הכנסת

גפני לנתניהו: לא נסכים להמשך החרם על הוועדות

יו"ר יהדות התורה התרעם על כך שחברי הליכוד נעדרים מהוועדות, בעוד אנשי מפלגתו עובדים: "יש דברים שאנחנו יכולים לשנות, זה כמו שיש לנו מסמר בלי פטיש". נתניהו ביקש מגפני לחכות עד יום שני בטרם יתפשר עם הקואליציה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו, גפני
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המסר של גפני לנתניהו: יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני אמר לראש האופוזיציה שהח"כים של יהדות התורה נמצאים כל היום בוועדות ואילו הליכודניקים, למעט שלושה - לא משתתפים בהן. גפני אמר לנתניהו כי לא ימשיך בחרם על הוועדות בכנסת: "יש דברים שאנחנו יכולים לשנות, זה כמו שיש לנו מסמר בלי פטיש. אי אפשר להמשיך ככה".

ראש האופוזיציה נתניהו ביקש מגפני לחכות עם הפשרה ליום שני הבא, מפני שאז יקום מרכז האופוזיציה יריב לוין משבעת אימו, וגם מפני שבראשון הקואליציה אמורה למסור הודעה לבג"ץ, ובליכוד מקווים לפסיקה שתחסוך את המבוכה.

מליאת הכנסת אישרה אתמול בקריאת טרומית את הצעת החוק המסדירה את תחום הקנאביס הרפואי - למרות התנגדות האופוזיציה. 54 חברי כנסת תמכו בהצעה, ו-42 התנגדו. בכירים בליכוד, וביניהם ראש האופוזיציה בעצמו, נעדרו מההצבעה. 

להצבעה קדמה התרוצצות בקואליציה, שבסופה תמכה סיעת רע"ם בהצעת החוק. עם זה, היו"ר מנסור עבאס אמר במליאה כי הסיעה החליטה לתת לחוק הזדמנות בקריאה טרומית, והיא תפעל לתקנו כדי שיעסוק בעניינים רפואיים, ולא - תצביע נגדו.

לאן נעלמה ועדת האתיקה של הכנסת? | עוד יום

יוזמת ההצעה, חברת הכנסת שרן השכל מתקווה חדשה, אמרה בדיון כי היא פועלת בשש השנים האחרונות בעניין לגליזציה מלאה של השימוש בקנביס רפואי, ולא תנוח עד שהדבר יקרה. שר הבריאות ניצן הורוביץ הבהיר כי משרדו יגבש תקנות שיסדירו את הסוגיה, ולכן לא יהיה צריך להמשיך את הליכי החקיקה. 

הפופולריים