בר-לב: מעצרים מנהליים לא ישמשו למאבק בפשיעה במגזר

בר-לב: מעצרים מנהליים לא ישמשו למאבק בפשיעה

השר לביטחון הפנים הגיב בריאיון לכאן רשת ב על הפרסום בכאן חדשות: "זכותו של המפכ"ל לבקש" • בפגישה עם ח"כים מהמשותפת הוסיף בר-לב: "צה"ל לא יהיה מעורב בנושא"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמר בר לב
צילום: צילום: באסל עווידאת, פלאש 90

השר לביטחון הפנים עמר בר-לב אמר היום (שני) בשיחה עם חברי הכנסת אחמד טיבי ואוסאמה סעדי מהרשימה המשותפת: "לא תהיה מעורבות של צה״ל במלחמה הפשיעה בחברה הערבית, חוק השב״כ לא ישונה ולא יהיו מעצרים מנהליים". בריאיון לשלי יחימוביץ' ויגאל גואטה בכאן רשת ב השר בר-לב הבהיר: "אין שום כוונה להשתמש במעצרים מנהליים, זכותו של המפכ"ל לבקש - אבל זה לא יהיה". 

האזינו לריאיון המלא עם השר בר-לב

השר בר-לב התייחס לחשיפת המבצע לאיתור מידע על רון ארד, ואמר: "בהסתמך על דברי בנט, בין השאר המטרה הייתה להראות לציבור שישראל עושה הכול להשבת הנעדרים והשבויים. ראש הממשלה לא צריך לקבל אישור מאחרים על כל מה שבסמכותו, נכון להתייעץ, אבל זו לא חובה". 

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 שהמשטרה דורשת להשתמש במעצרים מנהליים כחלק מהמאבק בפשיעה בחברה הערבית. גורמים המעורים בפרטים אמרו כי מטרת היוזמה היא להעניק למשטרה את הכלים למנוע מקרי רצח שיש לגביהם ודאות שהם עלולים להתרחש. מדובר באמצעי חריג ביותר שמשתמשים בו בדרך כלל רק בעניינים ביטחוניים. 

הלילה עלה מספר הנרצחים בחברה הערבית השנה ל-98 בני אדם. גאנם ג'בארין, עורך דין תושב אום אל פחם בן 43, נורה ביום שישי האחרון כשיצא ממסגד בעיר. הלילה הוא מת מפצעיו בבית החולים העמק בעפולה והותיר אחריו שתי ילדות ותינוק. אברהים, רופא משפחה בכללית, סיפר כי אחיו ניסה להתגונן מפני היורה והצליח להכות אותו בפניו, אך נורה 14 פעמים ומת. 

האזינו לריאיון עם ד"ר איברהים ג'בארין

לפי ג'בארין, פרט זה אמור היה להקל על השוטרים למצוא את התוקף, אבל טרם בוצעו מעצרים. "אומרים שלא משתפים אצלנו פעולה, אבל אני נתתי שמות.  אמרתי מי הרוצח. מי שירה באח שלי פצוע בפנים, יש לו שיניים שבורות אבל לא שמעתי שהולכים לעצור אותו". 

הפופולריים