חוק דמי אבטלה לעצמאים נפל על חודו של קול, סגן השר קארה הצביע נגד

הקואליציה הפילה את חוק דמי אבטלה לעצמאים
55 חברי כנסת הצביעו נגד החוק של האופוזיציה, לעומת 54 בעדה • בעקבות ההתקדמות במגעים בין השרה שקד לח"כ רוטמן, החליט הח"כ לדחות בשבוע את ההצבעה על חוק יסוד ההגירה כדי לאפשר עוד זמן למשא ומתן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מליאה כנסת קואליציה
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש90

הקואליציה הפילה היום (רביעי) את הצעת החוק של האופוזיציה להענקת דמי אבטלה לעצמאים. החוק נפל על חודו של קולו, כש-55 ח"כים הצביעו נגד ו-54 הצביעו בעד. בין הח"כים שהצביעו נגד גם סגן השר אביר קארה, שהוביל את מחאת העצמאים בזמן משבר הקורונה. חברת הכנסת מירי רגב תקפה את קארה בגלל הצבעתו: "מכר את השולמנים. הקול של אביר קארה הכריע, לא לדמי אבטלה לעצמאים. ביזיון".

סגן השר אביר קארה התייחס להצבעתו בריאיון ליאיר ויינרב בתוכנית צבע הכסף ברשת ב ואמר כי הצעת החוק שהעלתה האופוזיציה היא הצעה גרועה כלשונו, וכי חבריה "רצו להטריל אותנו". לדבריו, לפי הצעת חוק זו עצמאים למעשה ישלמו לביטוח לאומי אבל לא יהיה איך לחשב את הסכום לו הם זכאים לקבל בעתיד כדמי אבטלה. כמו כן אמר קארה כי ב-11.11 הקואליציה עתידה להציע חוק משלה לדמי אבטלה לעצמאים, לפיו התשלום לביטוח לאומי יהיה נתון לשיקול דעתו של העובד והוא יוכל לסרב לכך. 

קארה הוסיף ואמר ביחס לביקורת על כך שהצבעתו הפרה את הבטחותיו לבוחרים: "הבטחתי שלושה דברים למצביעים שלי: שבפתק אחד נרסק את הבירוקרטיה הישראלית ונחליף את ראש הממשלה – בשני הדברים האלה עמדתי. הבטחתי גם רשת ביטחון אמיתית לעצמאים -גם בהבטחה הזאת אני מתכוון לעמוד".

בעקבות התקדמות במגעים בין האופוזיציה לקואליציה, נדחתה העלאתו להצבעה של חוק ההגירה שקודם על ידי הימין. המגעים מתקיימים בין יוזם החוק ח"כ שמחה רוטמן מהציונות הדתית לבין שרת הפנים איילת שקד מימינה.  

ביום ראשון פורסם בתוכנית "הבוקר הזה" כי השרה שקד פנתה לח"כ רוטמן, וביקשה שידחה את ההצבעה בחודש כדי לאפשר הגעה להסכמות בקואליציה. רוטמן אמר שהוא מוכן לדחייה, אך הציב תנאים. שר הבינוי זאב אלקין אמר באותו יום כי "בניגוד לחזית שחבר הכנסת רוטמן ניסה להציג, החוק הזה, גם אם יעבור בקריאה שלישית, לא פותר את הסוגיה של חוק האזרחות".

 

הפופולריים