סער הגיש תצהיר חוק הגבלת כהונת ראש ממשלה - לא יחול רטרואקטיבית

לא יחול על נתניהו: סער הגיש חוק להגבלת כהונה
החוק מציע שראש ממשלה לא יוכל לכהן יותר משמונה שנים. התקופה לא תכלול כהונה כראש ממשלה חליפי ולא תגביל את נתניהו מלחזור לראשות הממשלה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו וגדעון סער
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר המשפטים גדעון סער פרסם היום (שלישי) את תזכיר החוק בעניין הגבלת הכהונה של ראש ממשלה לשמונה שנים. על פי התזכיר חבר כנסת שכיהן בתפקיד ראש הממשלה שמונה שנים בין ברציפות ובין שלא ברציפות לא יהיה כשיר עוד לתפקיד. החוק לא רטרואקטיבי, כלומר - לא חל על השנים שבהן כבר כיהן בנימין נתניהו כראש ממשלה. 

עוד הוגדר כי כהונה בתפקיד ראש הממשלה החליפי בממשלת חילופים אינה בגדר כהונה כראש הממשלה. שר המשפטים סער אמר כי המחויבות להגבלת כהונה היא במצע מפלגתו ונכללה בקווי היסוד של הממשלה. "שלטון ממושך מדי מביא עמו ריכוז כוח וסכנת השחתה ולכן נכון לכלול בחוק היסוד את עקרון הגבלת הכהונה", מסר.

שר החוץ ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד בירך את השר סער ואת הממשלה על הבאת החוק להגבלת כהונת ראש הממשלה. "זה חוק חשוב שישמור על שלטון נקי משחיתות ויאפשר מינהל תקין ודמוקרטיה פעילה ובריאה", כתב לפיד בהודעה לתקשורת.

ביום שישי אמר שר הביטחון ויו"ר כחול לבן בני גנץ שהוא תומך בהגבלת כהונת ראש הממשלה לשתי קדנציות. בכינוס סיעת כחול לבן לקראת פתיחת מושב הכנסת הקרוב, אמר גנץ: "זה דבר נכון, נטפל בזה אחרי התקציב".

הפופולריים