אחרי ששתקה: האריס נגד הסטודנטית שגינתה את ישראל

האריס: דוחה את הטענה שישראל מבצעת רצח עם

בלשכתה של סגנית נשיא ארה"ב הבהירו שהיא מחויבת לביטחון ישראל ומתנגדת לטענה שהיא מבצעת רצח עם. במפגש עם סטודנטים באוניברסיטת וירג'יניה אחת מהן טענה שישראל מבצעת רצח עם אתני, האריס לא מחתה על ההאשמה ואמרה לסטודנטית שהיא שמחה על שהביעה את דעתה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קמאלה האריס كمالا هاريس
צילום: AP

אחרי הסערה בעקבות השתיקה של סגנית נשיא ארצות הברית קמלה האריס ביום רביעי, מלשכתה פנו אתמול (חמישי) להבהיר את דבריה. נשיא הרוב הדמוקרטי למען ישראל, מארק מלמן, אמר שהוא שמח שאנשי לשכתה פנו אליהם והבהירו ש"המחוייבות שלה לבטחון ישראל 'בלתי מעורערת'. והיא מתנגדת נחרצות להגדרה של אותה סטודנטית על ישראל".

נוסף לכך, באתר "פוליטיקו" דווח כי אנשי האריס פנו גם ליו"ר הליגה נגד השמצה, ולפחות לחבר קונגרס אחד במפלגה הדמוקרטית להבהרות בנושא. 

האריס התארחה אתמול באוניברסיטה בווירג'יניה, וכשסטודנטית במקום האשימה את ישראל ב"רצח עם" - ענתה לה סגנית הנשיא בנועם, מבלי להתייחס כלל להאשמה החמורה. הסטודנטית דיברה על "רצח העם האתני" שמתרחש בישראל כלפי אזרחיה הערבים. מלבד זאת טענה הסטודנטית שבמקום לממן בריאות ציבורית, כספי משלם המסים האמריקני ממנים את ישראל וסעודיה.

קמלה האריס ענתה לסטודנטית שהיא שמחה שהיא הביעה את דעתה ושמדובר "באמת שלה ובקול שלה". עוד היא הוסיפה כי הסטודנטית מדברת מהניסיון שלה וקולה צריך להישמע."דמוקרטיה נמצאת בנקודה החזקה ביותר שלה כשכולם משתתפים. היא נמצאת בנקודה החלשה ביותר כשאנשים נותרים בחוץ".

האריס הוסיפה כי היא מאמינה באחדות אבל לא בלדכא קולות בשם האחדות: "בואו לא נקרא לזה אחדות כי זה לא מה שזה", זה לא מה שזה. הנקודה שהעלית פה בקשר למדיניות הקשורה למזרח התיכון - עדיין יש לנו דיונים בריאים במדינה שלנו על מה נכון וקולו של אף אחד לא אמור להיות מדוכא בקשר לכך". לדברים שאמרה הסטודנטית על "רצח העם" שמבצעת ישראל - האריס לא התייחסה. 

הפופולריים