ח"כ רינואי-זועבי: "ציון אפס בטיפול בפשיעה במגזר הערבי ובקורונה"

רינואי-זועבי: ציון אפס בטיפול בפשיעה ובקרונה

ח"כ ממרצ תקפה את הממשלה: "אני מתריעה כבר הרבה זמן בפני שר הבריאות שהוא מהמפלגה שלי, ובפני שרת החינוך. החברה הערבית היא החצר האחורית של המגפה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רינאווי זועבי
צילום: רינאווי זועבי

חברת הכנסת ג'ידא רינאוי-זועבי ממרצ תקפה היום (חמישי) בחריפות את הממשלה בוועדת הכספים: "אני נותנת לממשלה הזו ציון אפס בטיפול בנושא הפשע במגזר הערבי ובהתמודדות בקורונה". היא טענה בדיון: "אומנם אני חלק מהקואליציה אבל חובתי הראשונה היא כלפי הציבור הערבי שאליו אני משתייכת".

"אני מתריעה כבר הרבה זמן בפני שר הבריאות שהוא מהמפלגה שלי, ובפני שרת החינוך", טענה חברת הכנסת רינאוי-זועבי. "הגענו למצב ש-40 יישובים אדומים הם ערבים. אין אכיפה, אין מתחסנים ואין הסברה. כאילו שהחברה הערבית היא החצר האחורית של הקורונה. זו פשוט שערוריה ואני לא מתכוונת לשתוק על זה".

חבר הכנסת אוסאמה סעדי מתע"ל, הצטרף לדבריה של חברת הכנסת ממרצ: "40% מהחולים במצב קשה הם ערבים, 80% מהחולים החדשים הם ערבים. מי אשם? מי אחראי? הממשלה הזו ומשרד הבריאות, שלא מגיעים מספיק ליישובים הערבים. התושבים מגיעים לעמדות בדיקה ומחכים שעות כדי להיבדק, בסוף אנשים מוותרים ולא נבדקים". 

בחודש אוגוסט חברת הכנסת רינאוי זועבי עוררה סערה, כשטענה בריאיון לרדיו מכאן שמפלגתה יכולה למנוע מהממשלה לנקוט בפעולה צבאית נרחבת. לדבריה, "ברגע שהממשלה תחליט על משהו צבאי – תהיה סכנה לקואליציה. זה נמצא בהסכמים הקואליציוניים. בנט יודע שאם הממשלה תלך לעימות צבאי – הקואליציה תיפול כי מרצ ורע"ם לא יסכימו לדבר כזה". 

הפופולריים