מנסור עבאס: "מי אמר שיש אכזבה או משבר? אנחנו מדברים ונגיע להסכמה"

"מי אמר שיש משבר? אנחנו מדברים ונגיע להסכמה"
יו"ר רע"ם התראיין לרדיו מכאן ברקע האיום ששגרה אתמול מפלגתו לממשלה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר רע"ם מנסור עבאס, 21.06.21
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ברקע המתיחות המתחדשת בין רע"ם ליתר חברות הקואליציה, מנסה הבוקר (רביעי) יו"ר המפלגה מנסור עבאס להנמיך את הלהבות. בראיון לנאדר אבו תאמר ברדיו מכאן אמר עבאס: "אנחנו נמצאים במצב ביניים – התקציב אושר בקריאה ראשונה וכעת יש משא ומתן לאשר אותו בקריאה שנייה ושלישית. יש כרגע משא ומתן קדחתני כדי לאשר את התקציב ואת התוכניות שסוכמו עם רע"ם. יש כמה נושאים שהובטחו לרע"ם שאנחנו רוצים ליישם אותם. מי אמר שיש אכזבה או משבר? אנחנו מדברים, יש מו"מ ובסוף נגיע להסכמה".

בעניין מלחמה אפשרית בעזה אמר עבאס: "עמדתה של רע"ם ברורה – אנחנו נגד מלחמות בכלל ובעזה בפרט. אנחנו נכנסנו לפרויקט פוליטי וחשוב שהוא יצליח למען החברה הערבית. כשתהיה מלחמה נגד עזה – נחליט מה עושים. אבל באופן כללי, אנחנו נגד מלחמות".

עבאס התייחס גם לסוגיית משא ומתן מול הפלסטינים: "אם יש דברים שאנחנו יכולים לעזור בהם, מבלי שישפיעו לרעה על האינטרסים של החברה – אנחנו נעשה זאת. אנחנו גם משפיעים מבלי לספר לתקשורת."

אתמול שיגרה התנועה האסלאמית של רע"ם אזהרה לממשלה, לפיה: "מסגד אל-אקצא הוא קו אדום, פגיעה בו עלולה לגרום לעימותים באזור". ההודעה החריגה הגיעה ברקע המתיחות עם רע"ם ולאחר שאישה יהודיה עלתה שלשום אל הר הבית ונשאה בידיה דגל ישראל כשצעדה ברחבה. "אנו מזהירים את הממשלה ואת המשטרה מהמשך הפגיעה במסגד בידי המתנחלים הקיצונים, שמקיימים באזור תפילות וחתונות ותוקעים בשופרות בחסות משטרת הכיבוש", נאמר בהודעת התנועה האסלאמית.

בניגוד להודעה קודמת של התנועה האסלאמית בנושא מסגד אל אקצא, הפעם לא צירפה סיעת רע"ם את חתימתה - למרות המתיחות השוררת בינה לבין הקואליציה. בחודש יולי אמר שר החוץ יאיר לפיד בישיבת הסיעה של יש עתיד כי "אין שום שינוי בסטטוס קוו לגבי הר הבית".

הפופולריים