בנט יוצא לאו"ם: צפוי להיפגש עם שרים ממדינות שחתמו על הסכמי אברהם

בנט ייפגש עם בכירים מהאמירויות, בחריין ומרוקו

רה"מ טרם נפגש עם אישים מאיחוד האמירויות, בחריין ומרוקו. במהלך ביקורו בניו יורק, בנט צפוי לפגוש גם את מזכ"ל האו"ם
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה נפתלי בנט, ארכיון
צילום: צילום: רויטרס

ראש הממשלה נפתלי בנט ייצא הערב (שבת) לניו יורק לקראת נאומו ביום שני בעצרת האו"ם. מקור המעורה בנושא מסר כי בנט צפוי לפגוש במהלך נסיעתו שרים ממדינות שחתמו על הסכמי אברהם. עד עתה, לא נפגש ראש הממשלה עם אישים מאיחוד האמירויות, בחריין ומרוקו.  

לשכת ראש הממשלה טרם מסרה מידע על פגישות אלו. בנוסף, צפוי בנט לפגוש גם את מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטיירש, ככל הנראה לאחר נאומו.

לקראת הנאום, שלח שלשום דוברו של ראש הממשלה, מתן סידי, עקיצה לראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו. "הנאום יהיה שונה בסגנונו מנאומי נתניהו - לא יהיו עזרים, בריסטולים, ציורים וכיוצא באלו", כתב.

הדובר הוסיף: "ליבת הנאום תהיה הגנה על מדינת ישראל מול אלה בעולם ששופטים אותה באופן לא הוגן, כולל המוסדות הבין-לאומיים והאו"ם. יהיה גם פרק שיוקדש לאיראן, אבל המסר הוא לא אזהרות והתרעות אלא אמירה פשוטה - נעשה את מה שצריך".

אמש נאם בעצרת ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן. "לישראל יש שנה אחת לסגת מהשטחים שכבשה ב-1967", אמר בנאומו. הוא טען שאם ישראל לא תעשה זאת, הרשות הפלסטינית תפנה לבית הדין הבין לאומי בהאג כדי שיקבל החלטה בעניין "הלגיטימיות של נוכחות הכיבוש בשטחי פלסטין".

הפופולריים