שר הביטחון גנץ נפגש ברמאללה עם ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן

שר הביטחון גנץ נפגש ברמאללה עם אבו מאזן
השניים דנו בנושאים ביטחוניים-מדיניים, אזרחיים וכלכליים. בפגישה אמר גנץ לאבו מאזן כי ישראל נכונה לשורת צעדים שיחזקו את כלכלת הרשות הפלסטינית. מדובר במפגש רשמי ראשון של בכיר מהדרג הממשלתי הישראלי עם הנשיא הפלסטיני מאז שנת 2010. גורם בסביבת רה"מ: "הפגישה אושרה מראש, אין שום תהליך מדיני מול הפלסטינים וגם לא יהיה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ, אבו מאזן
צילום: -

שר הביטחון בני גנץ נפגש הלילה (ראשון) ברמאללה עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. על פי הודעת משרד הביטחון, השניים דנו בנושאים ביטחוניים-מדיניים, אזרחיים וכלכליים. עוד נמסר כי גנץ אמר לראש הרשות כי ישראל נכונה לשורת צעדים שיחזקו את כלכלת הרשות הפלסטינית.

גורם בסביבת ראש הממשלה מסר לאחר הפגישה: "היא אושרה מראש על ידי ראש הממשלה. מדובר בפגישה שעניינה סוגיות שוטפות של מערכת הביטחון מול הרשות הפלסטינית. אין שום תהליך מדיני מול הפלסטינים וגם לא יהיה". 

השניים דנו בנוסף בעיצוב המציאות הביטחונית, האזרחית והכלכלית באיזור יהודה ושומרון ובעזה. השניים סיכמו להמשיך ולעמוד בקשר בסוגיות השונות שהועלו. בפגישה לקחו חלק מתאם הפעולות בשטחים אלוף רסאן עליאן, השר לנושאים אזרחיים חסיין א-שייח' וראש המודיעין הכללי מאג'ד פארג'.

הפגישה החריגה ארכה כשעתיים וחצי, 40 דקות ממנה בארבע עיניים. שני הצדדים התחייבו שלא לפרסם תמונות מן הפגישה. זמן קצר לפני פרסום ההודעה, צייץ השר הפלסטיני א-שייח', על דבר הפגישה. בציוץ כתב השר כי השניים דנו ביחסים בין ישראל לפלסטינים על שלל היבטים.

מדובר במפגש הרשמי הראשון של בכיר מהדרג הממשלתי הישראלי עם אבו-מאזן מאז שנת 2010, מלבד פגישותיו עם הנשיא המנוח שמעון פרס בשנת 2013. ראש הממשלה נפתלי בנט עודכן בפגישה.

בחמאס גינו את פגישת גנץ-אבו מאזן. בהודעת דובר חמאס נכתב כי "פגישות מהסוג הזה משקפות מדיניות כניעה מול האויב הישראלי". בג'יהאד האסלאמי אמרו כי הפגישה היא "דקירה בגב עמנו"

הפופולריים