כמות של שנה בחודש אחד: עלייה גדולה במספר הבקשות לאיחוד משפחות מאז נפילת חוק האזרחות

מאז נפילת החוק: זינוק בבקשות לאיחוד משפחות

אחרי שהקואליציה לא הצליחה להעביר את חוק האזרחות בכנסת, כמות הבקשות לאיחוד משפחות של פלסטינים וערבים ישראלים גדלה בשיעור ניכר
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משרד הפנים בירושלים
צילום: צילום: נתי שוחט, פלאש 90

חודש וחצי לאחר שחוק האזרחות נפל בכנסת, בכירים במשרד הפנים מספרים שבחודש האחרון הוגשו לא פחות מ-1,200 בקשות לקבלת אזרחות על ידי פלסטינים בנימוק של איחוד משפחות. כך פורסם היום (חמישי) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב. מדובר בכמות המקבילה לכמות הבקשות לאיחוד משפחות שהיתה מתקבלת במשך שנה שלמה בתקופה שבה החוק היה בתוקף.

1,200 הבקשות לאזרחות מצד פלסטינים הן רק חלק מתוך כ-4,000 בקשות שהוגשו על ידי פלסטינים לשיפור מעמד כתוצאה מאיחוד משפחות. במשרד הפנים עובדים בימים אלו על ניסוח של נוהל פנימי שיאפשר התמודדות עם גל הבקשות הזה. במקביל, כפי שדיווחנו בעבר, השרה איילת שקד מציעה שוב לאופוזיציה לשנות את דעתה על רקע המספרים הללו ולהסכים להעביר מחדש את חוק האזרחות שנפל כדי לעצור את שטף הבקשות שמגישים הפלסטינים.

בסוף חודש יוני, בשיא המחלוקת על חוק האזרחות בין הקואליציה לאופוזיציה בכנסת, פורסם בכאן חדשות ששקד מתכוונת לענות בשלילה באופן פרטני לכל אחת מבקשות איחוד המשפחות שיגיעו אליה. אחרי שהחוק נפל בכנסת, שקד הצהירה שתביאו שוב להצבעה, אך בתחילת החודש אמרה בשיחות סגורות שאין בכוונתה לעשות זאת - עד שהאופוזיציה לא תצהיר על תמיכה בו. 

הפופולריים