בר לב: "עדיין לא ידוע אם מקור שריפות הענק בירושלים - בהצתות על רקע לאומני"

השריפות בי-ם על רקע לאומני? בר לב: לא ידוע

השר לביטחון הפנים: מאוד קשה למצוא את האדם שנמצא בתחילת השריפה • הנגבי: נתניהו איתנו לפחות לעוד 5-4 שנים • ח"כ לסקי: פניתי לשר החוץ בבקשה לבחון הבאת פליטים מאפגניסטאן
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמר בר לב
צילום: צילום: באסל עווידאת, פלאש 90

השר לביטחון הפנים עמר בר לב אמר הערב (שבת) כי "עדיין לא ידוע אם מקור שריפות הענק בירושלים - בהצתות על רקע לאומני". השר בר לב הסביר בריאיון לסולימאן מסוודה ויערה שפירא בכאן 11 כי מאוד קשה למצוא את האדם שנמצא בתחילת השריפה.


שלושה ימים חלפו מאז המאבק העיקש בשריפת הענק שניצתה השבוע בהרי ירושלים, ובאזור עוד מתקשים להתאושש מהאירוע הטרגי שעבר עליהם בימים האחרונים. גם צוותי הכיבוי וההצלה, שהודיעו לאחר 52 שעות של מאבק בלהבות כי השתלטו על האש, עדיין חוששים מהתקלחות נוספת. 1,500 כבאים עבדו על כיבוי השריפה, כמות שלא נראתה בשנים האחרונות.

 

גם בזמן המאבק עלתה השאלה - האם מדובר בהצתה? בחדשות הערב בכאן 11 פורסם ביום חמישי כי התקדמות בחקירת השריפה מחזקת את החשד שמדובר בהצתה. חוקרי הדליקות איתרו לראשונה ממצאים פורנזיים בשטח שיכולים אולי להיות קשורים לנסיבות פרוץ הדלקה. עם זאת, בחקירה המקבילה של המשטרה, האחראית להגיע אל החשודים, אין כרגע התקדמות. 

הנגבי: נתניהו איתנו לפחות לעוד 5-4 שנים

חבר הכנסת צחי הגנבי מהליכוד אמר בתוכנית בריאיון לסולימאן מסוודה ויערה שפירא כי "אין תקדים למצב שבו ראש האופוזיציה מקבל אחוזי תמיכה גבוהים מראש הממשלה". באשר לאפשרות להחלפת יו"ר הליכוד בנימין נתניהו, אמר הנגבי כי "נתניהו איתנו לפחות לעוד 5-4 שנים. הביקורת נגדו בליכוד – ניצוצות של חיים דמוקרטיים. במפלגה מעריצים אותו ותומכים בו".

חברת הכנסת ממרצ גבי לסקי אמרה בתוכנית על האיום של שפי פז כי "זה שיח שלא מתקבל על הדעת. שמחה שיו"ר הכנסת החליט לאסור על כניסתה למשכן". לדברי לסקי, העידן שלגיטימי להסית רק בגלל אי הסכמות פוליטיות - הסתיים. "השמאל הפסיק להתגונן", הוסיפה חברת הכנסת.


חברת הכנסת לסקי על הקריאה לקלוט פליטים מאפגניסטאן: "כולנו ראינו מה קורה שם לנשים וילדות. אם ישראל תקלוט מספר סמלי של נשים נרדפות כדי להוציא אותן מהגורל האכזר של הטליבאן – אנחנו לא יכולים לעמוד מנגד. פניתי לשר החוץ בבקשה לבחון זאת".
הפופולריים