"קו אדום": ביקורת חריפה של יו"ר הכנסת על היקפו של חוק ההסדרים

"קו אדום": יו"ר הכנסת בביקורת על חוק ההסדרים

מיקי לוי איים בשיחות סגורות שלא ישתף פעולה עם חוק ההסדרים, שלדבריו הוא הנרחב ביותר מאז 2003: "רפורמות שלא קשורות לתקציב פשוט לא צריכות להיות חלק מחוק ההסדרים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש90

התקציב בדרך לכנסת: יו"ר הכנסת מיקי לוי מתח ביקורת חריפה על גודלו והיקפו של חוק ההסדרים שתביא הממשלה להצבעה. כך פורסם בתוכנית "הבוקר הזה" (חמישי) בכאן רשת ב. בשיחות סגורות הבהיר לוי שבכוונתו לצמצם את החוק משמעותית.

"חוק ההסדרים ממש לא הולך לצאת מהכנסת כמו שהוא נכנס. יש דברים שהם קו אדום מבחינתי ולא אתן להם יד. יהיו רפורמות שהממשלה תידרש לפצל ולהוציא החוצה מחוק ההסדרים", נשמע יו"ר הכנסת אומר לבני שיחו. 

באותן שיחות סיפר לוי שנדהם כשראה שחוק ההסדרים מורכב מיותר מ- 300 עמודים, דבר שלא קרה מאז תקציב 2003. יו"ר הכנסת אמר בשיחות עם אנשי המקצוע בכנסת: "רפורמות שלא קשורות לתקציב פשוט לא צריכות להיות חלק מחוק ההסדרים. הממשלה מוזמנת להביא את אותן רפורמות בדרך המלך, כלומר כחוקים נפרדים. אני מתכוון להילחם על זה. אני לא אוותר על כבודה של הכנסת. אני מכיר את כל השטיקים והטריקים והמשחקים. העברתי תקציבים גם מהממשלה וגם מהאופוזיציה. זה פשוט לא יהיה".

בין הרפורמות שיכללו בחוק ההסדרים: העלאת גיל הפרישה לנשים מ-62 ל-65 בתוך 11 שנים, הרפורמה להנהגת אגרות גודש בגוש דן, הרפורמה בייבוא שאמורה להתאים את התקינה הישראלית לתקינה בין-לאומית ולפתוח את השוק לתחרות בשלל מוצרים והרפורמה בחקלאות להסרת מכסים ופתיחת השוק לייבוא פירות, ירקות וביצים.

הפופולריים