אחרי חשיפת כאן חדשות: ליברמן דוחה את ניסיונות ימינה לשנות את הקיצוץ

ליברמן דוחה את הנסיונות לשנות את הקיצוץ

שר האוצר דחה את המהלך בחודשיים והבהיר: "הוא ייושם במלואו" • הח"כ מיהדות התורה הגיב לפרסום בכאן חדשות: "למה רוצים לפגוע בנשים העובדות? רק שנאה לציבור החרדי" • סמוטריץ': "דמו של ילד עם כיפה סרוגה אינו סמוק מדמו של ילד עם כיפה שחורה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חרדים לומדים בישיבה בירושלים 02.09.20
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר האוצר אביגדור ליברמן הודיע היום (רביעי) על דחייתו של הקיצוץ בסבסוד מעונות היום לנובמבר. בעקבות הפרסום בכאן חדשות על כוונת ימינה לשנות את התוכנית ולהחריג את אברכי הציונות הדתית מהתוכנית, הוסיף ליברמן כי ההחלטה תיושם במלואה ובכך דחה את הנסיונות למהלך זה. 

"בצעד משותף החליטו שר האוצר ושרת הכלכלה והתעשייה להעניק חודשיים נוספים להיערכות מערכת החינוך, שוק התעסוקה והמשפחות עצמן להחלטה לשנות את הקריטריונים לזכאים בסבסוד עלות מעונות היום", מסר ליברמן בהודעתו. 

חבר הכנסת משה גפני הגיב הלילה (שלישי) ליוזמה שפורסמה בכאן חדשות לפיה אברכי הציונות הדתית יוחרגו מתוכנית הקיצוצים של שר האוצר, וימשיכו לקבל סבסוד למעונות היום. בריאיון ליעקב אייכלר בתוכנית "כאן הלילה" בכאן רשת ב אמר גפני: "אנחנו במדינה שבה אפשר להכות בחרדים כמה שרוצים, נגד החוק, נגד הדין נגד המשפט". 

גפני הוסיף כי "השקט המוחלט הזה, השקט מצד בנט, השקט מצד איילת שקד, השקט מצד מתן כהנא שהם מובילים את הממשלה הזאת. רוצים לעודד נשים חרדיות לצאת לעבוד, והן יוצאות. אז למה עכשיו רוצים לפגוע בהן? רק שנאה לציבור החרדי שלא תהיה טעות". 

עבודת קודש | האזינו להסכת "עוד יום"

הפרסום עורר תגובות נזעמות בקרב חברי כנסת באופוזיציה. יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ הוסיף: "ערב תשעה באב, בנט ושקד מנסים לזרוע עוד פירוד ומחלוקת. הפעם בין הציונות הדתית לציבור החרדי. לא תצליחו. דמו של ילד עם כיפה סרוגה אינו סמוק מדמו של ילד עם כיפה שחורה".

חבר הכנסת יעקב ליצמן טען: "הולך ונשלם מהלך ההחרמה והשיסוי של בנט-ליברמן-לפיד, נגד החרדים בישראל. זוהי ממשלת זדון רפורמית שהחליטה לאמץ את מדיניות איווט האיום במלואם, כדי לדכא ולמוטט את ציבור האברכים לומדי התורה - עילית הציבור החרדי". 

לפני כשבוע הודיע שר האוצר אביגדור ליברמן שהחל משנת הלימודים הקרובה, תשפ"ב - הורים שהם תלמידי ישיבה שאינם עובדים לא יהיו זכאים יותר לסבסוד מעונות יום מפוקחים לגילים 3-0. לפי השינוי שעליו החליט ליברמן, רק הורה לומד שמוכוון לשוק התעסוקה יוכל לקבל סבסוד למעונות יום - תנאי המחריג את לומדי הישיבות שעד עתה נהנו מהסבסוד. בחדשות הערב פורסם כי בימינה העלו יוזמה להכניס לתוכנית הקיצוצים סעיף לפיו מי ששירת בצה"ל יהיה זכאי המשך הסבסוד. 

הפופולריים