שקד: אארגן רוב לחוק האזרחות ואעלה שוב להצבעה

שקד: אארגן רוב לחוק האזרחות ואעלה שוב להצבעה

שרת הפנים: האופוזיציה הצביעה נגד המדינה היהודית, בנימין נתניהו בחר בתרגיל פוליטי במקום לבחור בטובת המדינה • על ח"כ שיקלי: בחר לחבור לאופוזיציה, נדבר איתו ונראה מה עושים • על הסכם הפשרה עם רע"ם: ההסכם היה באם החוק יעבור, ברגע שהחוק לא עבר - המציאות השתנתה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איילת שקד בריאיון לדוריה למפל, חדשות הערב 06.07.21
צילום: צילום: כאן חדשות

יממה לאחר הפלת חוק האזרחות במליאת הכנסת, אמרה הערב (שלישי) שרת הפנים איילת שקד כי בכוונתה לארגן רוב לחוק ולהביא אותו שוב להצבעה. בריאיון לדוריה למפל בחדשות הערב בכאן 11, אמרה השרה שקד כי "האופוזיציה הצביעה נגד המדינה היהודית. אם לאופוזיציה באמת היה אכפת מהמדינה ולא מהתרגילים הפוליטיים שלה - היא הייתה מצביעה בעדו".

צפו בריאיון המלא עם השרה שקד

שרת הפנים הוסיפה כי ציפתה שראש האופוזיציה בנימין נתניהו יהיה האדם שידאג לביטחון מדינת ישראל. "לצערי נתניהו בחר בתרגיל פוליטי במקום לבחור בטובת המדינה. החוק הזה כל כך חשוב ומשמעותי שלא האמנתי שהאופוזיציה תשחק בו", אמרה שקד. שרת הפנים הבהירה כי בכוונתה להעלות שוב את החוק להצבעה לאחר שתארגן בעדו רוב.

באשר להצבעתו של ח"כ עמיחי שיקלי מימינה נגד החוק, אמרה שרת הפנים כי במהלך זה החליט לחבור לאופוזיציה. "הוא החליט ברגע האחרון בניגוד למה שאמר לי, בניגוד לעמדת שב"כ, בניגוד לאינטרס הביטחוני והלאומי של מדינת היהודים - להפיל את החוק. אנחנו נדבר איתו ונראה מה עושים", ציינה.

באשר להסכם הפשרה שנקבע עם רע"ם טרם ההצבעה, אמרה שרת הפנים כי ההסכם היה באם החוק יעבור, וכי ברגע שהחוק לא עבר - המציאות השתנתה. "אנחנו נערכים לקבלה של אלפי פניות של בקשות אזרחות, זה דבר רע למדינת ישראל - גם בהיבט הביטחוני וגם בהיבט הלאומי", אמרה שקד.

בנוסף, בעניין התפשטות נגיף קורונה ומערך הבדיקות בנמל התעופה בן גוריון, אמר שרת הפנים כי בוצעה הגדלה משמעותית של כמות הבדיקות בנמל, אולם "יש עוד כמה דברים שצריך לשפר". שקד הוסיפה כי "ככלל - אנשים צריכים להמעיט בלטוס, ולא לטוס אם לא חייבים". השרה קראה לחסן בני נוער וציינה כי לאחר שהתלבטה בחרה לחסן גם את ילדיה.

הפופולריים