המשבר הכלכלי בלבנון: גנץ מציע סיוע הומניטרי

המשבר הכלכלי בלבנון: גנץ מציע סיוע הומניטרי

בהודעת שר הביטחון צוין כי ההצעה באה גם על רקע ניסיונות חיזבאללה להכניס השקעות איראניות למדינה. ראש ממשלת לבנון הזהיר כי המדינה נמצאת במרחק של ימים מ"פיצוץ חברתי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המצב בלבנון
צילום: צילום: אי-פי

ברקע המשבר הכלכלי החמור בלבנון, שר הביטחון בני גנץ העביר היום (שלישי) הצעה לסיוע הומניטרי דרך יוניפי"ל. בהודעת שר הביטחון צוין כי ההצעה באה גם על רקע ניסיונות חיזבאללה להכניס השקעות איראניות למדינה.

על סף פיצוץ: מי יכול לעצור את קריסתה של לבנון?

שלשום אמר גנץ בטקס חניכת אנדרטת צד"ל במטולה: "כישראלי, כיהודי וכאדם, הלב כואב למראה התמונות של הרעבים ברחובות לבנון. ישראל כבר הציעה בעבר סיוע ללבנון, וגם כיום אנו נכונים לפעול, ולהשפיע על מדינות נוספות שיסייעו ויושיטו יד למען צמיחתה ויציאתה מהמשבר".

בתוך כך, ראש ממשלת המעבר בלבנון, חסאן דיאב, הזהיר בפגישה עם שגרירים זרים כי לבנון נמצאת במרחק של ימים ספורים מ"פיצוץ חברתי". לדבריו, הממשלה הנוכחית לא תוכל להציל את המדינה ללא סיוע מ"המדינות האחיות" של לבנון. "אין לשפוט את העם הלבנוני על המעשים של המושחתים", הוסיף דיאב.

המצב הכלכלי והחברתי בלבנון הידרדר בשנים האחרונות על רקע חוסר היציבות הפוליטית והדומיננטיות של ארגון הטרור חיזבאללה. בישראל יש דאגה, שכן בהיעדר פתרון נראה לעין למצב בלבנון במעורבות של הקהילה הבינלאומית, המערב ומדינות ערב, נסראללה ופטרוניו יעוטו על ההזדמנות להעמיק את דריסת הרגל האיראנית במדינה במסווה של סיוע כלכלי תמים לאזרח הלבנוני. 

הפופולריים