התוכנית של שקד אם חוק האזרחות לא יעבור: מענה פרטני לבקשות, והצבעות נוספות בכנסת

התוכנית של שקד אם חוק האזרחות לא יעבור

שרת הפנים מתכוונת לסרב פרטנית לכל אחת מבקשות איחוד המשפחות - עד לחקיקה בנושא. בשיחות סגורות אמרה שקד: נביא את החוק פעם אחר פעם להצבעה, גם אם יפול בפעם הראשונה, כדי להביך את הליכוד. השרה הודיעה כי החוק יעלה השבוע להצבעה כלשונו ובלי שינויים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ איילת שקד בעת חילופי שרים במשרד הפנים, 14.06.21
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שידור חי - הוועדה המסדרת

>

מחלוקת בקואליציה: כל עוד חוק האזרחות לא יעבור בכנסת, שרת הפנים איילת שקד מתכוונת לענות בשלילה באופן פרטני לכל אחת מבקשות איחוד המשפחות שיגיעו אליה. כך פורסם היום (ראשון) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. בנוסף, מתכננת שקד להמשיך ולהעלות את החוק לאישור הכנסת, גם אם ייפסל בהתחלה. בהמשך לכך, היום הודיעה השרה בישיבת הממשלה כי החוק יעלה השבוע להצבעה כלשונו ובלי שינויים. "מצפה מהאופוזיציה לתמוך", אמרה.

שקד נערכת לאפשרות שחוק איסור איחוד משפחות יפול השבוע בכנסת, אם הקואליציה לא תצליח לגייס רוב לתמיכה בחוק. השרה מתכננת למנוע את איחוד המשפחות על ידי הודעות פרטניות לפלסטינים המבקשים לקבל מעמד במסגרת איחוד המשפחות ועל ידי מתן תשובה שלילית באופן אישי לכל אחת ממאות הבקשות שמוגשות למשרדה בכל שנה. בכל שנה מוגשות בערך אלף בקשות לאיחוד משפחות ובכוונת שרת הפנים לדחות כל אחת מהן באופן פרטני ועל ידי כך למנוע את איחוד המשפחות גם ללא החוק.

הבטחה משתקת: זו הסיבה שרע"ם לא תביא לשינוי בחוק האזרחות | ריאד עלי, פרשנות

עוד אמרה שקד בשיחות סגורות: "נביא את החוק פעם אחר פעם להצבעה, גם אם יפול בפעם הראשונה, כדי להביך את הליכוד ואת האופוזיציה ולהראות שהם אחראים לביטולו של החוק. נביא אותו שוב ושוב להצבעה אם הוא יפול השבוע בכנסת".

אתמול הודיע ח"כ מאזן גנאיים מרע"ם על כוונתו להתנגד לחוק. מספר 2 ברע"ם אמר לאנשים ששוחחו איתו בימים האחרונים כי החוק גזעני ואין לו שום כוונה להצביע בעדו, גם אם מפלגתו תחליט אחרת. החלטת גנאים התקבלה עוד בטרם התכנסה מועצת השורא כדי להחליט בנושא. עוד דיווח הערב כי למרות הכרזתו של השר עיסאווי פריג' ממרצ כי יתנגד לחוק גם אם זה יעלה במשרדו - במרצ תהיה החלטה סיעתית אחידה בנושא.

הפופולריים