יש תאריך: נתניהו יעזוב את בלפור עד 10 ביולי

יש תאריך: נתניהו יעזוב את בלפור עד 10 ביולי

לשכות רה"מ בנט וראש האופוזיציה סיכמו על תאריך פינוי המעון ברחוב בלפור. נתניהו לא יוכל לארח במעון פגישות רשמיות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מעון ראש הממשלה בבלפור ירושלים, מעון רה"מ מבחוץ
צילום: צילו: הדס פרוש פלאש 90

החילופים במעון ראש הממשלה נקבעו לעוד שלושה שבועות. בהודעה משותפת לראש הממשלה נפתלי בנט וראש האופוזיציה בנימין נתניהו סוכם הערב (שבת) כי בני משפחתו יסיימו את שהותם במעון הרשמי ברחוב בלפור עד ל-10 ביולי. ב-11 ביולי יתחיל להשתמש בו ראש הממשלה בנט. עוד נכתב בהודעה כי עד לעזיבת נתניהו את המעון, לא יוכל לקיים בו פגישות רשמיות. 

ביום שני האחרון אירח נתניהו את שגרירת ארצות הברית לשעבר ניקי היילי ואת הכומר הרפובליקני ג'ון הייגי במעון הרשמי. האירוח, שנערך יום לאחר שבנט הושבע לראשות הממשלה, עורר ביקורת ציבורית. אחרי הפגישות שערך נתניהו כראש האופוזיציה במעון ראש הממשלה והביקורת, התברר כי אין איסור חוקי לכך. למעשה, אין כל התייחסות לנושא בחוק משום שאף גורם לא חזה סיטואציה כזו. 

גורמים המעורים בנושא אמרו כי העניין מותר, אך לא ראוי. האיסור שקיים הוא שימוש בסמלי שלטון לצרכים פוליטיים. לכן, לפי שעה לא צפויה פעולה בעניין הפגישות שנערכו, כולל זו שנערכה עם היילי, אך אם לא יהיה שינוי, ההתייחסות צפויה להשתנות.

על אף שסיים את תפקידו, נתניהו עדיין מתגורר במעון הרשמי בבלפור וממשיך לקיים שם פגישות. תנועת "קריים מיניסטר", אחת התנועות שארגנו את ההפגנות נגד נתניהו, פנתה ליועץ המשפטי של משרד ראש הממשלה ודרשה לקבוע מועד לפינוי המעון, ולא - תפנה לבג"ץ.

הפופולריים