בכירים בעבודה ובמרצ מתנגדים לפיצול תפקיד היועץ המשפטי לממשלה

בכירים בעבודה ובמרצ נגד פיצול תפקיד היועמ"ש
בשתי המפלגות אומרים שהסיכום בין סער ללפיד בעניין אינו כלול בהסכם בין ימינה ליש עתיד שהוא היחיד המחייב אותם • בשל המחלוקות: החתימה על ההסכמים הקואליציוניים צפויה מחר • שלושה ימים להשבעת הממשלה - הוויכוחים שמונעים את חתימת ההסכמים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט
צילום: צילום: פלאש 90

ממשלת בנט-לפיד: בכירים במפלגת העבודה ובמרצ מתנגדים לפיצול תפקיד היועץ המשפטי לממשלה גם אחרי הסיכום שהושג בין יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, ויו"ר תקווה חדשה גדעון לסער. בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב פורסם היום (חמישי) כי לדברי גורמים בשתי מפלגות השמאל, בכוונתם לנצל את העובדה שהסיכום בין סער ללפיד על קידום הרפורמה אינו כלול בהסכם היחיד שמחייב - זה שנחתם בין ימינה ליש עתיד, מה שמאפשר למרצ ולעבודה להתנגד לכך. 

"אם סער רוצה באמת לקדם את פיצול היועץ המשפטי לממשלה הוא יצטרך לתאם איתנו את פרטי רפורמת הפיצול לאורך כל הדרך ולקבל את אישורנו לתהליך ולסעיפי הרפורמה", מבהירים הגורמים בשתי מפלגות השמאל. "בלי תיאום איתנו והסכמה שלנו זה פשוט לא יעבור".

מנגד, גורמים בתקווה חדשה הגיבו לדברים ואמרו: "סוכם שהנושא יובא לדיון והכרעה בממשלה וכך יהיה. זוהי רפורמה חשובה ונדרשת ואנו מאמינים שיהיה לה רוב בממשלה".

ברית האחים בדרך לבלפור | האזינו לפרק של "עוד יום"

כמו כן, ההסכמים הקואליציוניים עדיין לא נחתמו והצדדים צפוים לעשות זאת מחר בבוקר, זמן קצר סמוך לפרסומם והגשתם לכנסת. עדיין ישנם כמה מוקשים שמעקבים את החתימה: דרישתם של איילת שקד וזאב אלקין לעגן כבר מעכשיו תקציבים לתחבורה ציבורית ביהודה ושומרון. זאת בנוסף לעימות בין אלקין לבני גנץ בעניין הפיקוח על הבנייה הפלסטינית בשטחי סי.

בתוך כך, לפני ההשבעה המתוכננת ובליכוד כבר החלו הקרבות על מעט התפקידים שיישארו בידיהם - אם אכן יגיעו לאופוזיציה. כל בכירי הליכוד, כולל השרים המכהנים, נאבקים כעת על ראשות שתי ועדות בכנסת שצפויה המפלגה לקבל. בין היתר, השרים מעוניינים לקבל את התפקיד כדי להימנע מפיטורי היועץ הרביעי. על פי הפרסום נשקלת אפשרות של רוטציה בתפקיד באמצע הכהונה.

הפופולריים