בנט הודיע שיקים ממשלה עם לפיד - מה עכשיו?

בנט הודיע שיקים ממשלה עם לפיד - מה עכשיו?
המגעים בין צוותי המו"מ של בנט ללפיד יחלו הלילה • בנט: "בכוונתי לפעול בכל כוחי להקים ממשלת אחדות לאומית יחד עם לפיד" • נתניהו: "בנט שוב מוליך שולל את הציבור עם שקרים ומחולל את הונאת המאה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נפתלי בנט ויאיר לפיד 1
צילום: תומר נויברג, יונתן זינדל, פלאש 90

שעות של הכרעה - עדכונים שוטפים

22:27 | בהוראת המשטרה וקצין הכנסת: הוחלט להצמיד אבטחה לאיילת שקד

21:38 | בל"ד הודיעה שתתנגד לממשלת בנט ושותפיו

20:53 | לפיד חושש שיו"ר הכנסת לוין יזיז את מועד המליאה להשבעת הממשלה - גורמים בגוש מתנגדי-נתניהו: הדבר הראשון שנעשה – החלפת יו"ר הכנסת


20:50 | הנאום של נתניהו הוא נאום האתמול - הפרשנות של ירון דקל


20:47 | זה לוח הזמנים שעומד לפני בנט ולפיד בדרך לממשלה 

20:43 | צוותי המו״מ של ימינה ויש עתיד ייפגשו הערב ויחדשו את המגעים להקמת ממשלת אחדות

20:35 | נאום בנט כוון ימינה כדי לבלום את מכונת השכנועים של נתניהו - הפרשנות של ירון דקל 


20:21 | סמוטריץ' נגד בנט: תרגיל ההונאה הגדול בתולדות הפוליטיקה הישראלית

20:10 | בנט בהצהרה: "בכוונתי לפעול להקמת ממשלת אחדות עם ידידי יאיר לפיד

18:53 | המגעים בין צוותי המו"מ של בנט ללפיד יחלו הלילה אחרי ההצהרה של בנט, או מחר בבוקר

18:33 | נתניהו ימסור הצהרה בשעה 20:30

16:38 | בנט ימסור הצהרה בשעה 20:00

לקראת ממשלת לפיד-בנט: לאחר שהודיע לחברי ימינה בישיבת הסיעה היום כי בכוונתו להצטרף לממשלה עם לפיד, יו"ר המפלגה נפתלי בנט ימסור הצהרה בשעה 20:00 הערב במשכן הכנסת.

 

15:48 | הליכוד: "בנט דוהר לממשלת שמאל בתירוץ של מניעת בחירות"

בליכוד הגיבו לפרסומים על הסכמת בנט לממשלה עם לפיד ומסרו, כי שבוע בלבד לאחר שהצהיר כי ממשלת השינוי ירדה מהפרק, "בנט דוהר לממשלת שמאל בתירוץ של מניעת בחירות". בליכוד טענו כי אלטרנטיבת הבחירות הייתה רלוונטית בדיוק באותה מידה כמו היום כשבנט פסל את ממשלת השינוי בזמן ההסלמה הביטחונית וכי "התירוץ הזה היה רק אמצעי להסחת הדעת של הימין". בהמשך נמסר, כי "הדבר העקבי היחיד אצל בנט הוא "הונאת בוחריו ושאר מצביעי הימין".

15:48 | בנט לחברי ימינה: "אם הייתי רוצה ג'וב, נתניהו הציע לי הכל"

דברים נוספים של בנט מתוך ישיבת הסיעה של ימינה: "אם הייתי רוצה ג'וב, נתניהו הציע לי הכל. רק דבר אחד לא היה שם - איך מוציאים את המדינה מהבוץ". בשעה זו הצטרפו אל הישיבה גם חברי ימינה שלא נמצאים כעת בכנסת.  

יכול להיות שזה נגמר? | עוד יום

הצעה נוספת היא שסער יכהן שנתיים כשהוא שני ברוטציה. יו"ר תקווה חדשה דחה את ההצעה של נתניהו: "עמדתנו נותרה החלפת שלטון נתניהו. המלצה חמה לימים הקרובים - התעלמו מספינים". 

14:10 | גדעון סער לעמיחי שיקלי: היה לך קו אחרי לגמרי כשהקמתי את תקווה חדשה

ח"כ עמיחי שיקלי התנצח עם גדעון סער בטוויטר: "עצוב שהיריבות האישית והאגו שלך גוברים על כל שיקול אחר. איש ימין אתה לא". סער לא נשאר חייב והגיב: "מעניין. היה לך קו אחר לגמרי כשסימסת לי נרגשות בערב הקמת תקווה חדשה בעקבות דבריי החד-משמעיים שהבהירו מדוע צו השעה הוא החלפת השלטון. למקרה שזה לא שמור אצלך וככל שתרצה לרענן את זכרונך - אנא עדכן".

שיקלי כתב: "זוכר היטב, חזק ואמץ כתבתי לך, חשבתי שנכון שתקום מפלגת ימין נוספת כדי לחזק את הגוש. אז לא היה לי מושג שהחד נס הז׳בוטינסקאי יומר בדגל שחור מבית היוצר של קריים מיניסטר. מהנקודה הזו איבדתי אותך לצערי".

סער ושיקלי. צילום: פלאש 90

13:00 | ברקע המגעים - מחלוקת על תפקיד יו"ר הכנסת

ברקע הניסיונות להביא את גדעון סער להסכים לרוטציה ולהצטרפות לממשלת ימין, גם במגעים בין בנט, סער ולפיד לא הכל סגור עדיין. התפקיד המרכזי שעדיין אין הסכמה לגביו זה תפקיד יו"ר הכנסת. יש עתיד דורשת אותו לעצמה ואילו סער ובנט דורשים שהתפקיד יחולק חצי חצי במהלך הקנדציה.

חשש נוסף שמביעים גורמים בגוש מתנגדי נתניהו הוא ביחס למנסור עבאס ולמפלגתו רע"ם, אותם מגדירים הגורמים "נעלם גדול שכלל לא ברור שהוא איתנו ושאפשר לסגור איתו הסכמות בסיטואציה שנוצרה".

12:20 | הרב דרוקמן: בנט אמר לי שהוא מוותר על ראשות הממשלה ומוכן לרוטציה בין סער לנתניהו

הרב חיים דרוקמן, מבכירי הציונות הדתית, אמר היום כי בנט התקשר אליו ואמר שהוא מוותר על ראשות ממשלה, כפי שהציע ראש הממשלה, ומוכן לרוטציה בין סער לנתניהו. "הוא לא רוצה את השליש שמוצע לו, אלא שסער יהיה חצי מהזמן ראש ממשלה. הכוונה היא שכפי שהוצע על ידי נתניהו – שסער יהיה בשנתיים הראשונות ראש ממשלה ונתניהו בשנתיים השניות ותהיה ממשלה יציבה. בנט יקבל את אחד התיקים", אמר הרב דרוקמן לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם הרב חיים דרוקמן

הרב דרוקמן תקף היום את ממשלת לפיד-בנט המסתמנת: "לא מבין למה צריך לזייף את רצון העם. זה אנטי דמוקרטי ואנטי מוסרי. העם בחר בימין". הרב התייחס לפרעות של הערבים בערים המעורבות: "אנחנו משתפים יותר את הערבים ומקבלים פיגועים בלוד וברמלה. זה מיעוט? לא שמעתי שהרוב יצא נגדם. יש פורעים יחידים שהם יהודים ואני מגנה אותם".

11:30 | ראשי סיעות גוש הימין לסער ובנט: הקימו ממשלה ברוטציה משולשת

ראשי סיעות גוש הימין פנו לסער ולבנט, וקראו להם להקים ממשלת ימין "שתשמור על ביטחונה ואופיה של מדינת ישראל". נתניהו כתב: "אנחנו נמצאים ברגע גורלי לביטחונה, אופיה ועתידה של ישראל. ברגע גורלי כזה שמים בצד כל שיקול אישי ונוקטים צעדים מרחיקי לכת, חסרי תקדים אפילו. זה מה שכל ראשי סיעות הימין ואני עשינו עכשיו. חתמנו על הצעה מרחיקה לכת לסער ולבנט, הצעה שתמנע הקמת ממשלת שמאל מסוכנת ותבטיח הקמה של ממשלת ימין חזקה ויציבה לשנים רבות שתדאג לכל אזרחי ישראל".

10:45 | ישראל כ"ץ: הצעתי לנתניהו לבחור מועמד זמני שיוכל להרכיב ממשלה

השר ישראל כ"ץ כתב לפעילי ליכוד כי הציע לראש הממשלה נתניהו לאפשר למרכז הליכוד לבחור מועמד זמני מטעם המפלגה למשך שנה, שיוכל להרכיב ממשלת ימין ולהשיב לו את המנדט לאחר מכן. בכאן חדשות פורסם לפני כחודש וחצי על ההצעה של יועצו הפוליטי של כ"ץ להעביר את המנדט מנתניהו לשר האוצר. אז הכחיש כ"ץ בתוקף את ההצעה - ואף איים לפטר את היועץ שפעל עבורו.

ההצעה של השר לפעילי הליכוד הייתה מותנית בהסכמת נתניהו, שגם היה אמור להציע אותה למרכז הליכוד כיו״ר התנועה. ראש הממשלה לא קיבל את ההצעה והיא הוסרה מסדר היום. "האמנתי שסיכויי להיבחר גבוהים בשל שורשיי בתנועה ובשל ניסיוני הרב והתפקידים הבכירים שמילאתי בהצלחה כשר חקלאות, תחבורה, מודיעין, חוץ וכעת כשר אוצר", כתב כ"ץ.

8:30 | ח"כ עמיחי שיקלי: "לא מוכן להיות חלק מממשלת השינוי"

חבר הכנסת עמיחי שיקלי אמר בריאיון לאסף ליברמן כי הוא לא יהיה חלק מממשלת בנט-לפיד. "הממשלה הזאת היא הניצחון הגדול של מחאת הדגלים השחורים. מבחינה מוסרית, דגל שחור מתנוסס מעל ההתנהלות שלנו כרשימה בהקמת הממשלה הזאת", אמר שיקלי.

חבר הכנסת מימינה הוסיף: "אמרנו דברים מאוד ברורים לציבור. בנט אמר שראשות ממשלה עם עשרה מנדטים זה לא דמוקרטי. אמרנו שלא נמליך את לפיד, שלא נשב עם מרצ בעקבות הצהרתה בעניין בית הדין בהאג, בנט דרש מנתניהו שלא לשבת עם רע"ם - כרגע אנחנו הולכים לעשות את כל זה".

האזינו לריאיון עם ח"כ עמיחי שיקלי

08:00 | הצעת הליכוד לבנט, וההצעה הנגדית

גורמים בליכוד ניסו לשכנע את בנט ושקד שלא למהר ולקבל החלטה על הצטרפות לממשלה עם לפיד כבר השבוע, אלא לתת עוד צ'אנס לממשלת ימין במהלך 21 הימים שבהם המנדט עובר לכנסת. 

בנט ושקד סירבו לבקשת הליכוד והבהירו שההכרעה צריכה לקרות עוד במהלך ימי המנדט של לפיד. בתגובה, הציבו בנט ושקד סוג של אולטימטום לנתניהו, לפיו יש לו עד הערב להציג בפניהם ממשלת ימין עם יו"ר תקווה חדשה גדעון סער או עם עריקים, אחרת יודיעו על הקמת ממשלה עם גוש מתנגדי נתניהו.

07:30 | ח"כ קושניר: בחירות חמישיות זה טרלול

חבר הכנסת אלכס קושניר מישראל ביתנו, שלפי הפרסומים תקבל בממשלת לפיד את תיק האוצר וראשות ועדת הכספים, אמר בריאיון לאריה גולן: "בחירות חמישיות זה טרלול. הבטחנו בבחירות להחליף את נתניהו ולשלוח את המפלגות החרדיות לאופוזיציה. נתניהו אמר שהממשלה הזו תסכן את חיילי צה"ל - זה על גבול ההסתה".

07:15 | ח"כ סטרוק: לא נקים ממשלה שתישען על התנועה האיסלאמית

חברת הכנסת אורית סטרוק מהציונות הדתית אמרה בריאיון לאותו משדר: "לא ניתן בשום פנים ואופן להקים ממשלת ימין שנשענת על זרוע הפוליטית של התנועה האיסלאמית. אנחנו מצפים מהמפלגות האחרות שאמורות להיות מפלגות ימין לעשות את אותו הדבר".

בהשגחת הרב טאו | האזינו לפרק של "עוד יום"

הפופולריים