קיש תקף את כסיף: "בגידה לשמה", שהשיב: "פושע מלחמה"

קיש לכסיף: "בגידה לשמה", שהשיב: "פושע מלחמה"

עימות התפתח במליאת הכנסת בעקבות דבריו של כסיף בריאיון ל-CNN • קיש אמר: "אתה פשוט משתולל פה תחת רקטות של חמאס" • חבר הכנסת מהרשימה המשותפת השיב: "יש פה הסתה לרצח והתרת דם שלי אישית"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יואב קיש ועופר כסיף
צילום: צילום: יונתן זינדל והדס פרוש, פלאש 90

עימות התפתח היום (רביעי) במליאת הכנסת בין סגן השר יואב קיש לחבר הכנסת עופר כסיף. קיש התייחס לדברים שאמר אתמול כסיף ל-CNN לפיהם נתניהו פתח במבצע "שומר החומות" כדי לשמור על שלטונו, ואמר: "בריאיון שלך גרמת להסתה חמורה, שגם יכולה להוביל לרצח. אתה חסר רסן ועושה נזק בזמן מלחמה למדינת ישראל. זו פשוט בגידה לשמה. אפס מאופס". כסיף הגיב: "אתם בושה. אתם רוצחים. אתה פושע מלחמה". 

קיש הוסיף: "אתה פשוט משתולל פה תחת רקטות של חמאס, שלא מפריד בין דם לדם. מקומך בבית המשוגעים". כסיף הגיב: "נמשיך להשמיע את קולנו, כולל בתקשורת הבינלאומית, בכל מקום כנגד פושעי המלחמה וכנגד מי שמחרחר מלחמה. יש פה הסתה לרצח והתרת דם שלי אישית. אם טיפת דם מראשי תיפול זה על ידיך".

חילופי הדברים נמשכו וקיש השיב: "אתה מסית לרצח של ראש הממשלה". כסיף הגיב לכך ואמר: "ראש הממשלה הבעיר את הבערה במכוון כדי לטרפד ממשלה. תפקידנו כאופוזיציה זה לבקר את השלטון. להציג את זה כבגידה זו התרת דם מצד פשיסט מובהק". 

יו"ר הכנסת יריב לוין הצטרף לעימות ואמר לכסף: "דמוקרטיה להבנתי זה ניסיון להשיג רוב לדעותיך פה, ולא ללכת לעולם כשאין לך רוב פה מתוך ניסיון לכפות את דעתך באמצעות מדינות העולם". קיש המשיך במתקפה: "המקום שלך הוא לא פה אלא במקום אחר. לך מפה. אתה פושע ומסית ואתה תגרום לרצח בגלל הדברים שלך. אתה בוגד. נופלים טילים על הבתים של אזרחי ישראל ואין לך בושה". כסיף סיים את הדיון ואמר: "אני אמשיך ולא אפסיק". 

הפופולריים