נתניהו, בנט וצוותי המו"מ של מפלגותיהם נפגשו בחשאי בשבוע שעבר

נתניהו ובנט נפגשו בחשאי בשבוע שעבר

בסוף השבוע נמשכו השיחות הטלפוניות בין השניים, שפועלים במטרה למנוע מלפיד את קבלת המנדט • בגוש מתנגדי נתניהו זועמים על בנט: "הוא בדרך ליפול בפח של נתניהו" • בגוש להחלפת רה"מ אין התקדמות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה ושר הביטחון בישיבת גוש הימין
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש90

ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר ימינה נפתלי בנט וצוותי המשא ומתן של המפלגות נפגשו בחשאי בשבוע שעבר, כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. לאורך סוף השבוע נמשכו השיחות הטלפוניות בין נתניהו לבנט, שפועלים במטרה למנוע מלפיד את קבלת המנדט.


בגוש מתנגדי נתניהו זועמים על בנט ואמרו כי ״הוא בדרך ליפול בפח של נתניהו״. בזמן שנתניהו ובנט נפגשים ומדברים, בגוש להחלפת נתניהו אין התקדמות.

אמש אמר בכיר בליכוד לכאן חדשות כי במפלגה מתלבטים אם לבקש את הארכת המנדט של ראש הממשלה בכמה ימים - עקב האסון במירון. לטענת הבכיר לא היו מגעים פוליטיים כמה ימים. עוד דווח כי בסביבת בנט וסער עדיין מתלבטים אם יסכימו לחתום על הסכם קואליציוני עם רע"ם - כפי שרע"ם דורשת כתנאי לתמיכה בכל ממשלה. במגעים בין בנט ללפיד דנים הצדדים בין השאר בשינוי תקנון הממשלה, כלקח מכשלי הממשלה הנוכחית - בעיקר באשר למנגנון ההצבעה.

ההתרחקות מממשלת בנט-לפיד

במידה שנתניהו לא יספיק להרכיב ממשלה, מה שצפוי לקרות, עד תום פקיעת המנדט שלו - הימין יכול למלכד את בנט. 52 ממליצי נתניהו יעבירו את תמיכתם ליו"ר ימינה והוא יקבל את המנדט להרכבת הממשלה עם 59 ממליצים. 

בשלב הזה, בנט לא יוכל להגיע לממשלה עם הורוביץ ומרב מיכאלי. אם המנדט בידיו, יוכלו לקרות כל מיני דברים ואולי יתווספו שני עריקים או שסער יצטרף. היעד של נתניהו - בחירות חמישיות. 

הפופולריים