נתניהו קורא לסער לחזור לליכוד: "זה הבית שלך, תתקבל כאן בזרועות פתוחות"

נתניהו קורא לסער לחזור לליכוד: "זה הבית שלך"

ראש הממשלה פנה לסמוטריץ', בנט וסער: "בואו נשים אל כל השיקולים הצידה ונקים ממשלה" • יו"ר מפלגת הציונות הדתית סמוטריץ': "הליכוד מבזבז זמן בכיוונים מסוכנים וחסרי סיכוי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו וגדעון סער
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו קרא היום (שישי) לאנשי מפלגות הימין להצטרף להקמת ממשלה. לדבריו, "אני קורא לבצלאל סמוטריץ, נפתלי בנט וגדעון סער, בואו נשים אל כל השיקולים הצידה ובואו נקים את הממשלה הימנית והלאומית שמדינת ישראל כל כך זקוקה לה". בקריאה אישית לסער אמר נתניהו: "הליכוד זה הבית שלך. גדלת בבית הזה. אתה תתקבל כאן בזרועות פתוחות". 

במערכת הבחירות תקפו נתניהו והליכוד את סער כמה פעמים. עם ההצבעה על פיזור הכנסת, קראו לסער בליכוד"שותף של השמאל", העידרותו מההצבעה ומסרו: "רק אתמול סער נטש את הליכוד והיום הוא כבר שותף מלא-מלא של השמאל". 

עם זאת, כשבוע לאחר הבחירות קרא נתניהו לבנט וסער ואמר: "זה לא סוד שהיו בינינו מחלוקות. בואו נשים את המשקעים האישיים מאחורינו. חזרו הביתה למקום הטבעי שלכם".

מוקדם יותר, יו"ר מפלגת הציונות הדתית, בצלאל סמוטריץ', הבהיר את עמדתו כי לא יצטרף לממשלה בתמיכת רע"מ. 18 ימים לפקיעת המנדט להרכבת הממשלה של נתניהו מסר כי "אם הליכוד יכשל במלאכת הרכבת ממשלה לאומית זה יהיה בגלל שהוא מבזבז את הימים היקרים שהמנדט אצלו בכיוונים מסוכנים וחסרי סיכוי". 

"לא אתן את ידי להתאבדות של הימין ומדינת ישראל בהקמת ממשלה מופקרת, מתוך ראיה קצרת טווח, שתהיה תלויה בתומכי טרור אנטי ציוניים ותהפוך את כולנו לבני ערובה שלהם", הדגיש. 

לפני יומיים פנה סמוטריץ' בפייסבוק לנתניהו וגדעון סער וכתב כי הוא מתחייב לתמוך בכל הסדר שאליו יגיעו השניים ביניהם. "אל תחמיצו את הרגע", ציין יו"ר הציונות הדתית. מוקדם יותר השבוע נפגשו נתניהו ויו"ר ימינה נפתלי בנט שוב בלשכתו בירושלים כדי להקים ממשלה. זו הייתה פגישתו השלישית של שהניים. 

הפופולריים