למה אין נשים בש"ס? דרעי: זה לא מקומן הטבעי

למה אין נשים בש"ס? דרעי: זה לא מקומן הטבעי

יריב לוין: מחויבים באופן מוחלט לדין הבוחר – נקבל כל תוצאה • גנץ על הכניסה לממשלה עם נתניהו: "אנשים מתבאסים עליי במקום להתבאס איתי" • המחיר שיהיו מוכנים לשלם בליכוד לבנט תמורת כניסתו לקואליציה - צירוף ימינה למפלגה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי מגיע לישיבת הקבינט מדיני-ביטחוני בכנסת, 24.01.19
צילום: צילום: נועם ריבקין, פלאש 90

למה אין נשים במפלגות החרדיות? יו"ר ש"ס אריה דרעי נשאל היום (ראשון) מדוע במפלגתו אין נשים, ולטענתו "תשאלו את אשתי ונשים נוספות והן יענו - זה החינוך שלהן - זה לא המקום הטבעי שלהן. זה נגד תפיסת החיים שלהן". 

דרעי אמר את הדברים בריאיון לאסתי פרז בבחצי היום בכאן רשת ב. עוד הוא התייחס בריאיון לקרע בינו לבין יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, ותקף אותו בחריפות: "הטעות הגדולה ביותר שעשיתי בימי חיי - שחיזקתי את ליברמן".

האזינו לריאיון עם אריה דרעי בכאן רשת ב

עוד נשאל דרעי על האפשרות שיו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר יהיה חלק מקואליציה עתידית, ואמר כי "הרב עובדיה היה מבקש להחזיק אותו בקואליציה כדי שיפעל לפי קווי היסוד שלה".

בתוך כך, יו"ר הכנסת היוצאת, יריב לוין, התייחס הבוקר לטענות כי הליכוד לא תקבל את תוצאות הבחירות אם תפסיד והבהיר כי מפלגתו מחויבת באופן מוחלט לדין הבוחר. "אנחנו תמיד מכבדים את תוצאות הבחירות וההליך הדמוקרטי", אמר לוין בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. לוין האשים כי יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט עוזי פוגלמן, מוטה נגד הליכוד: "ההחלטות שלו חד צדדיות וחסרות היגיון".

האזינו לריאיון עם יו"ר הכנסת היוצאת יריב לוין

לוין תקף את יו"ר ימינה נפתלי בנט: "אבסורד גדול לקרוא למפלגה 'ימינה' ולומר שאתה רואה אפשרות ללכת לממשלה עם הגוש השני. בנט לא רק שלא מתחייב לשבת בממשלת ימין, אלא הוא גם חתם על הסכם עודפים עם גדעון סער. אדם שיצביע ימינה, יקבל פעמיים שמאלה".

יו"ר כחול לבן בני גנץ העריך הבוקר כי מפלגתו תהיה הרבה מעל אחוז החסימה ותקף: "נתניהו מאוד מעוניין שנישאר בחוץ כי הוא יודע שהמכשול היחידי בין ביטול המשפט באמצעות פיטורי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, החלפת פרקליט המדינה ומינוי אמיר אוחנה כשר המשפטים זה אני וכחול לבן". גנץ הבהיר כי כחול לבן לא תפרוש מהמרוץ לכנסת - "אנחנו ממשיכים לצמוח".

האזינו לריאיון עם יו"ר כחול לבן בני גנץ

גנץ התייחס לכניסתו לממשלה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו והביקורות הקשות נגד המהלך. "נכנסנו לממשלה למרות נתניהו ולא בשבילו. להחלטה שלי היה הקשר – המשבר הגדול ביותר שידעה המדינה בעשרות השנים האחרונות. אנשים מתבאסים עליי במקום להתבאס איתי", אמר בריאיון בתוכנית.

בתוך כך, בתוכנית דווח הבוקר בכאן רשת ב כי המחיר שיהיו מוכנים לשלם בליכוד ליו"ר ימינה נפתלי בנט תמורת כניסתו לקואליציה היא צירוף ימינה למפלגה. בכירים בליכוד אמרו לאחרונה בשיחות סגורות שאמנם נתניהו לא יסכים להעניק לבנט רוטציה בתפקיד ראש הממשלה, אבל כדי לשכנע אותו להצטרף, יסכים נתניהו להעניק לבנט ולשקד את מה שהם רצו בעבר ולא קיבלו - את האפשרות להיכנס עם מפלגתם לתוך הליכוד ולהיטמע בתוך מפלגת השלטון. הדבר יאפשר לבנט ושקד בהמשך לנסות לרשת את נתניהו בתוך הליכוד ויעניק לבנט אפשרות טובה יותר להתמודד על תפקיד ראש הממשלה.

בנט אמר במשדר כי רדיפתו האובססיבית, כלשונו, של נתניהו אחריו נובעת רק משום שהוא היחיד שיכול לעמוד מול ראש הממשלה. לדבריו, לראש הממשלה וליו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אין בעיה לגרור את ישראל למערכת בחירות חמישית. בנט אמר שהוא מעריך את יו"ר תקווה חדשה גדעון סער, אך מפלגתו היא מפלגת אווירה בדרכה לסיום דרכה כמו כחול לבן.

האזינו לריאיון עם יו"ר ימינה נפתלי בנט

סער פנה לבנט בריאיון בהבוקר הזה ואמר: "הדבר הכי חשוב הוא שבנט יקבל את העיקרון שצריך שינוי. את הסוגיות הפרסונליות ניתן יהיה להסדיר". סער ציין כי יו"ר יש עתיד יאיר לפיד יכול להיות שותף. "לא יודע אם ניתן להביא את החרדים כל עוד הם יכולים להיות עם נתניהו, אולי רק אם לא תישאר להם ברירה", הוסיף יו"ר תקווה חדשה.

האזינו לריאיון עם יו"ר תקווה חדשה גדעון סער

הפופולריים