חוזרים ליוון: כניסת ישראלים - החל מ-16 באפריל

חוזרים ליוון: כניסת ישראלים - החל מ-16 באפריל

מחוסנים, וגם מי שיציגו בדיקות קורונה שליליות יוכלו להיכנס למדינה. טרם נקבעה הגבלה על כמות הישראלים שיוכלו להיכנס. ביוון ינסו לחסן תושבי איי תיירות פופולאריים כדי לאפשר כניסת יותר מבקרים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יוון, 31.07.2020
צילום: צילום: גטי אימג'ס

יוון מתכוונת לאפשר כניסת ישראלים למדינה החל מ-16 באפריל. כך פורסם היום (רביעי) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב. מחוסנים לא יצטרכו להציג בדיקת קורונה, ומי שטרם התחסן יצטרך להציג בדיקת קורונה בכניסה למדינה, כמו שהיה נהוג לפני סגירת השמיים ביוון.

עדיין לא ברור האם כניסת הישראלים למדינה תוגבל מספרית, הדבר תלוי בין היתר בנתוני התחלואה של יוון. יחד עם ישראל, יוון תאפשר באותו תאריך כניסה של תיירים מעוד כמה מדינות במסגרת פיילוט התיירות - לקראת פתיחה מלאה של התיירות שמתכננים במדינה במאי. כחלק ממהיערכות לפתיחה הזו, ביוון ממקדים מאמצים לחסן את התושבים של איי התיירות כדי לאפשר כניסה מקסימלית של תיירים מבחוץ לאיים האלו והקלה מקסימלית בהגבלות שם.

שלשום ביטלה הממשלה את מגבלת היעדים על טיסות לישראל והחל מהשבוע יוכלו חברות תעופה להפעיל טיסות ציבוריות לישראל מכל יעד בעולם. לצד זאת, הכניסה לישראל עדיין מוגבלת ל-3,000 נוסעים ביום, והם יחוייבו בבדיקת קורונה עם נחיתתם. 

השבוע פורסם כי ישראל נמצאת במגעים עם כמה מדינות על הסכמים למעבר מחוסנים. בין המדינות: איחוד האמירויות, רוסיה, בחריין, מרוקו קפריסין גיאורגיה, אסטוניה וכאמור יוון. מדובר במתווה שבו יוכר הדרכון הירוק הישראלי, והנוסעים יוכלו להגיע למדינות אלה ללא בידוד בכניסה וללא צורך בבדיקת קורונה. כמו כן פורסם כאן חדשות שקפריסין תאפשר לישראלים עם תעודת מתחסן להיכנס לשטחה החל מ-1 באפריל.

הפופולריים