לפיד: יש עתיד צריכה להיות מפלגת שלטון

לפיד: יש עתיד צריכה להיות מפלגת שלטון

יו"ר יש עתיד קרא למתלבטים להצביע למפלגה: "צריך כוח גדול כדי לשנות מציאות, ולא - תקום פה ממשלה חשוכה וסחטנית" • לפיד עודד הצבעה למרצ: "חשוב שיעברו את אחוז החסימה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יאיר לפיד
צילום: צילום: גילי יערי, פלאש 90

שבוע לבחירות: יו"ר יש עתיד יאיר לפיד אמר היום (שלישי) כי מפלגתו היא מפלגת שלטון. "אי אפשר להחליף שלטון בלי מפלגת שלטון גדולה", הכריז יו"ר האופוזיציה והדגיש: "אי אפשר להקים ממשלה בלי מפלגה גדולה שתקים ממשלה".

"יש עדיין מספר יוצא דופן של מתלבטים - יותר מעשרה מנדטים", טען לפיד. "הם צריכים לדעת שאם הם לא יצביעו יש עתיד, תקום פה ממשלה חשוכה, גזענית, הומופובית וסחטנית. בסוף צריך כוח גדול כדי לשנות מציאות". עוד אמר לפיד כי מי שרוצה להצביע למפלגת מרצ - שיצביע: "חשוב שיעברו את אחוז החסימה".

לבסוף תקף יו"ר האופוזיציה את נתניהו ואמר כי הוא בן ערובה של סחטנים וקיצוניים. "הוא חייב שהם יתנו לו חסינות, והוא ישלם. בכסף שלנו, בעתיד של הילדים שלנו, ביחסים הבינלאומיים של מדינת ישראל. הממשלה היחידה שהוא יכול להקים היא עם ליצמן, דרעי, סמוטריץ' ובן גביר - ממשלה של חסידי ברוך גולדשטיין שקוראים לשחרור הרוצח יגאל עמיר".

סקר הסקרים של כאן חדשות ואתר המדד, שעודכן בסוף השבוע, צופה 62 מנדטים לקואליציית ימין בראשות הליכוד (31), יחד עם ימינה (12), ש"ס (8), יהדות התורה (7) והציונות הדתית (4). גוש מתנגדי נתניהו עומד מנגד עם 58 מנדטים בלבד, מתוכם 20 ליש עתיד, 11 לתקווה חדשה, תשעה לרשימה המשותפת, שמונה לישראל ביתנו, שישה לעבודה וארבעה מנדטים לכחול לבן.

האסטרטגיה של נתניהו מתמקדת בניסיון לחזק את הליכוד על חשבון ימינה של נפתלי בנט, תוך הימנעות מפגיעה במפלגת "הציונות הדתית" של בצלאל סמוטריץ', הקרובה לאחוז החסימה. מן העבר השני, המטרות של מתנגדי נתניהו לימים הנותרים עד לבחירות הן הצלת המנדטים של המפלגות המתנדנדות, העלאת אחוזי ההצבעה במוקדי הכוח בערים חילוניות, וגם מזעור הנזק מהמריבות בין מועמדי הגוש לראשות הממשלה.

הפופולריים