ראש הממשלה הפלסטיני: הרשות תשתף פעולה עם בית הדין הפלילי בהאג

שתאייה: הרשות תשתף פעולה עם בית הדין בהאג
לאחר האזהרה הישראלית כי העברת מידע מהרשות לבית הדין יקשה על קידום מהלך מדיני עתידי, הודיע מוחמד שתאייה כי הרשות תגיש את כל המסמכים שיש בהם כדי לסייע בהאצת החקירה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה הפלסטיני מוחמד שתאייה
צילום: צילום: אי-פי

החקירה בהאג: ראש הממשלה הפלסטיני, מוחמד שתאייה, אמר היום (שלישי) כי הרשות הפלסטינית תשתף פעולה עם בית הדין הפלילי בהאג ותגיש לו את כל המסמכים שיש בהם כדי לסייע בהאצת החקירה הנחוצה להבאת מבצעי הפשעים הישראלים לדין צדק.

בישיבת הממשלה ברמאללה שב שתאייה ובירך על ההחלטה לפתוח בחקירה נגד הפשעים הישראלים כלשונו, החלטה שמהווה אישור לכך לדבריו שיד הצדק תגיע אל מבצעי הפשעים, תביא להעמדתם לדין ואיש לא יחמוק מהפשעים האלה שלא חלה עליהם התיישנות.

בשבוע שעבר פורסם בכאן חדשות כי ישראל העבירה מסרים לרשות הפלסטינית ולפיהם ישראל תתקשה לקדם מהלך מדיני או צעדים בוני אמון בשטח מול הפלסטינים, אם הרשות תזרים מידע לבית הדין בהאג באופן שיסייע בהאצת החקירה. 

מקורות פלסטיניים מסרו לכאן חדשות כי במסרים שהועברו לאחרונה הובהר כי תהיינה השלכות לפתיחת חקירה בבית הדין בהאג ונשקלות כמה אפשרויות. לשכת אבו מאזן טרם פרסמה תגובה על הודעת בית הדין בהאג בדבר פתיחה בחקירה, אף שגורמים בדרגים נמוכים יותר בירכו על כך. 

הפופולריים