בכירים בימינה: מעדיפים לשבת תחת נתניהו על פני בחירות נוספות

בכירים בימינה: מעדיפים ממשלת נתניהו על בחירות

גורמים במפלגה לא מכחישים בשיחות סגורות כי ימינה עשויה לשבת תחת נתניהו - אם הבחירה תהיה בינו לבין הליכה לבחירות חמישיות. תגובת ימינה: "רק ימינה בראשות בנט תחליף את נתניהו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה ושר הביטחון בישיבת גוש הימין
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש90

גורמים בכירים בימינה מסרו בשיחות סגורות כי במפלגה עלולים להסכים להיכנס לממשלת נתניהו, חרף כל ההבטחות. כך דווח הבוקר (ראשון) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. בימינה סבורים כי אם הבחירה תהיה בין התדרדרות לבחירות חמישיות לבין ישיבה תחת נתניהו, יעדיפו להיכנס לממשלה עם הליכוד. 

זוהי למעשה האמירה הקרובה ביותר שנאמרה בקרב ימינה ביחס להצטרפות לממשלה תחת נתניהו, זאת למרות הצהרותיות הפומביות של בנט כי הוא מתכוון להחליף את ראש הממשלה המכהן. מדובר בהתגברות הקו שמוביל בנט בימים האחרונים, לאחר הצהרתו בכאן רשת ב בשבוע שעבר כי לא יישב תחת יאיר לפיד כראש ממשלה. מימינה נמסר בתגובה: "רק ימינה בראשות בנט תחליף את נתניהו, תשמור על שלטון הימין ותחלץ את ישראל מהבוץ".

במקביל, יו"ר תקווה חדשה גדעון סער נוקט בקו מתון יותר מההצהרות של בנט בימים האחרונים ומסר אתמול בריאיון לאסף ליברמן בתכנית "הכול פוליטי", כי אינו שולל רוטציה עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד. בהמשך התייחס סער למסמך הנאמנות לנתניהו שעליו חתמו המפלגות החרדיות:  "נתניהו נכשל גם במהלך הזה. הוא מחתים אותם כי הוא יודע שאין לו ממשלה. הוא מנסה רק לבנות חסימה כדי לקחת את ישראל לבחירות חמישיות. נתניהו ב-2021 מעדיף אינטרסים אישיים על פני טובת המדינה אחרת היה זז הצידה. הוא תוקע את המדינה שנתיים בארבע מערכות בחירות בלי בושה".

בסקר כאן חדשות שפורסם בשבוע שעבר בכאן רשת ב מקבלת ימינה 11 מנדטים בלבד, לצד 13 מנדטים של תקווה חדשה. הליכוד ניצבת עם 28 מנדטים, בעוד יש עתיד עומדת על 18.

הפופולריים