נתניהו: בן גביר לא יהיה חלק מהממשלה, אבל יהיה חלק מהקואליציה

נתניהו: בן גביר לא יהיה חלק מהממשלה

יו"ר הכנסת יריב לוין התנגד למהלך, השר אמיר אוחנה תמך • דני דיין: כשנלחמתי על המדינה - בנט עוד שיחק בגולות • לפחות שלוש מפלגות - ימינה, תקווה חדשה וישראל ביתנו לא מתכוונות לעסוק בהעמדתו לדין של ראש הממשלה בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים. הסיבה - העיסוק בנושא מחזק את קמפיין נתניהו • סער לכאן רשת ב: "לאפשר לשופטים לנהל את המשפט"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איתמר בן גביר, בנימין נתניהו
צילום: צילומים: הדס פרוש ומרים אלסטר, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (ראשון) כי "בן גביר לא יהיה חלק מהממשלה אבל הוא יהיה חלק מהקואליציה שלנו, כמו שהיה מיכאל בן ארי שלא הייתה לו שום השפעה. זו צביעות שאנשים שמבקרים את בן גביר, הרי הם אותם אלה שאין להם בעיה עם המועמדת מספר 7 במפלגת העבודה שמתגאה שהיא אינה עומדת בצפירה". על אף דברי נתניהו, בן ארי לא ישב בקואליציה בראשותו.


ראש הממשלה נתניהו ערך לאחרונה התייעצויות עם מקורביו בשאלה האם לשלב את איתמר בן גביר בקואליציה. מקורבו של ראש הממשלה, יו"ר הכנסת יריב לוין הודיע כי הוא מתנגד לכך נחרצות: "אני לא יודע לנהל קואליציה איתו". בניגוד ללוין השר אמיר אוחנה דווקא תמך במהלך. נתניהו, כאמור, הכריע בסוף שבן גביר ישולב בקואליציה העתידית ואף הודיע על כך הערב בקולו.

את הדברים אמר נתניהו במסיבת עיתונאים שקיים עם נשיא קפריסין שהגיע לישראל כדי לחתום על הסכם בנושא התיירות בין המדינות. ראש הממשלה התייחס גם למשבר הכלכלי, ואמר: "נביא תוכנית כלכלית ענקית יחד עם שר האוצר. אני לא יכול להבין איך כחול לבן או היועץ המשפטי לממשלה ימנעו עזרה כספית חשובה לעסקים ולאזרחים".

דני דיין עקץ את יו"ר ימינה: כשנלחמתי על המדינה - בנט עוד שיחק בגולות

קונסול ישראל לשעבר בניו יורק וחבר מפלגת "תקווה חדשה" דני דיין עקץ הבוקר את יו"ר מפלגת ימינה נפתלי בנט. בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן, אמר דיין: "אני הייתי הבוס של נפתלי בנט, כשהייתי יו"ר מועצת יש"ע והוא היה המנכ"ל. כאשר גדעון סער, צביקה האוזר, אני ואחרים נלחמנו על מדינת ישראל וארץ ישראל - נפתלי בנט עוד שיחק בגולות. אז שלא יטיף לנו מוסר".

האזינו לריאיון עם דני דיין בכאן רשת ב

לפחות שלוש מפלגות אינן מתכוונות לעסוק בפרשות נתניהו ובמשפט שלו בקמפיין הבחירות שלהן - ימינה, ישראל ביתנו ותקווה חדשה. כך פורסם בתוכנית "הבוקר הזה" (ראשון) בכאן רשת ב. לדברי גורמים בכירים במפלגות הללו, מיקוד הקמפיין במשפט נתניהו רק מסייע לנתניהו ולליכוד ומציב אותם בעמדת קורבן.

לטענת אותם גורמים, במקום להחליש אותו, עיסוק במשפטו של נתניהו דווקא מחזק אותו, ולכן הכוונה מצד אותן מפלגות היא לא לשים את פרשות נתניהו במרכז הקמפיין ואצל חלקן אף אין כוונה להזכיר את הנושא כלל. במקום זאת, ההתמקדות תהיה בנושא הקורונה, נושא שחשוב ורגיש הרבה יותר מבחינת הציבור.

יו"ר מפלגת תקווה חדשה גדעון סער התייחס לתוכנית בריאיון לאותו משדר, ואמר כי הוא "חושב שצריך לאפשר לשופטים לנהל את המשפט, ולא פוליטיקאים או מועמדים. לא נכון להתערב או להפעיל לחצים מצד כזה או אחר".

האזינו לריאיון עם גדעון סער

בנט: בשורה התחתונה - ברור שנתניהו צריך ללכת הביתה

יו"ר ימינה נפתלי בנט התראיין הבוקר לאריה גולן, והמשיך בקו לפיו הדגש במדיניותו הוא המשבר הכלכלי והתעסוקתי במדינה. בנט אמר שנתניהו לא מסוגל לאחד את העם וליצור 400 אלף מקומות עבודה אותם צריך לייצר כדי לצאת מהמשבר. "בשורה התחתונה - ברור שנתניהו צריך ללכת הביתה", אמר. 

האזינו לריאיון עם נפתלי בנט

בנט לא חסך ביקורת גם משותפיו הפוטנציאליים לממשלה - יאיר לפיד וגדעון סער. "הם לא מביאים שום ניסיון מהמגזר הפרטי, לא ניהלו עסק ולא פיקדו על חיילים". סער הגיב לדבריו: "אני מבין שלנפתלי יש דעה טוב על עצמו, אך חבל שהוא מרשה לעצמו לזלזל באחרים". 

"גם בריאיון אצלך, שהאזנתי לו היטב", אמר סער למגיש אריה גולן. "נפתלי לא היה מסוגל, לומר על אף כישלונותיו של נתניהו, שהוא לא ייתן יד לכהונה נוספת של נתניהו שתפגע בעתיד המדינה. אני לא מחפש סידור עבודה או תפקיד, אני רוצה להחליף את השלטון", אמר סער. 

הפופולריים