קבינט הקורונה יתכנס ביום ראשון לדון בהמשך היציאה מהסגר

הקבינט ידון ביום ראשון בהמשך היציאה מהסגר

שלב ההקלות הבא כולל פתיחה של חנויות רחוב, מרכזי הקניות, מופעי תרבות והספורט, מלונות וחדרי כושר. בכחול לבן מעוניינים לקדם את הנושא כבר בשבוע הבא; משרד הבריאות: יש להמתין עוד עשרה ימים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מוכר בחנות רחוב מדביק סימונים של שמירת מרחק 08.10.20
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ברקע המשך הירידה בתחלואה: קבינט הקורונה יתכנס ביום ראשון כדי לדון בשלב הבא של היציאה מהסגר - כך פורסם היום (שישי) במהדורת "השבוע" בכאן 11. שלב ההקלות הבא כולל פתיחה של חנויות רחוב, מרכזי הקניות, מופעי תרבות וספורט, מלונות וחדרי כושר. בכחול לבן רוצים לקדם את השלב השני של היציאה מהסגר כמה שיותר מהר, ואף תומכים בתחילתו כבר בשבוע הבא. במשרד הבריאות אומרים שרק בעוד עשרה ימים ניתן יהיה להמשיך בהקלות. 

לקראת הישיבה, העימותים בתוך הממשלה מתגברים – ראש הממשלה בנימין נתניהו יוצא נגד כחול לבן בשיחות סגורות וטוען: "הם רוצים לפתוח את המשק כמו שרצתה לעשות יפעת שאשא-ביטון, ראינו לאיזה אסונות זה הביא אותנו". מנגד, בכחול לבן טוענים שנתניהו רוצה לפתוח את המשק בכוונה כמה שיותר קרוב לבחירות ולערוך "מסיבת ניצחון על הקורונה". 

יו"ר כחול לבן בני גנץ האשים הערב את נתניהו בגרירת רגליים בפתיחת העסקים ואמר בריאיון לירון דקל: "מבחינת נתניהו, שיהיה סגר עד שבועיים לפני הבחירות", למרות מגמות הירידה בתחלואה. עוד הוא הוסיף: "אנשים צריכים לעבוד לפי החוק, אבל חייבים להיות קשובים ולא למשוך זמן. נתניהו עסוק בקמפיין שלו. אנחנו קוראים בשבוע הבא לפתוח בהדרגה עסקים על פי התו הירוק".

הפופולריים