פרסום ראשון: עמיר פרץ מתפטר מהכנסת ופורש ממפלגת העבודה

עמיר פרץ מתפטר מהכנסת ופורש ממפלגת העבודה
פרץ, שימשיך לכהן כשר מטעם כחול לבן, תקף במכתב התפטרותו את יו"ר העבודה החדשה מרב מיכאלי: "לא אגרר לקמפיין השנאה" • מיכאלי הגיבה על ההתפטרות: מפלגת העבודה מתחילה עכשיו מחדש, נהיה בית של אמת • גם השר שמולי צפוי לסרב להתפטר מהממשלה – וכנראה יעזוב את מפלגת העבודה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר הכלכלה עמיר פרץ
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

פרסום ראשון: עמיר פרץ הודיע היום (שלישי) כי הוא מתפטר מהכנסת ופורש ממפלגת העבודה. הוא ימשיך לכהן כשר מטעם כחול לבן. הודעתו של פרץ הגיעה לאחר תביעתה של יו"ר מפלגת העבודה החדשה, מרב מיכאלי, מהשרים פרץ ואיציק שמולי כי יתפטרו מתפקידם. בחדשות הערב פורסם היום שגם השר שמולי צפוי לסרב להתפטר מהממשלה - וכנראה יעזוב את מפלגת העבודה. 

מיכאלי מסרה לאחר ההתפטרות: "עמיר פרץ תרם תרומה חשובה למפלגה ולמדינה. מפלגת העבודה מתחילה עכשיו מחדש, היא לא תהיה חלק מממשלת גנץ נתניהו המושחתת, היא תהיה בית של אמת". 

במכתב ההתפטרות ששלח למיכאלי, הטיח בה היו"ר לשעבר האשמות קשות: "מאז החליטה ועידת מפלגת העבודה לאשר את הצטרפותנו לממשלה, המשכת לפעול בניגוד להחלטת הוועידה, ואף הצבעת פעם אחר פעם נגד החלטות המפלגה. לא די בכך, השתמשת בשפה בוטה וחסרת מעצורים נגדי ונגד השר איציק שמולי, ונגד חברי הוועידה שזכו ממך לזלזול וכינויי גנאי". 

עוד כתב פרץ: "כשהדבר נגע לאינטרס האישי הצר שלך, כמו בהצבעה לבחירתך כחברה בוועדה למינוי דיינים, ביקשת את תמיכתי ותמיכת חברי הקואליציה – ואותה אכן קיבלת. במשך כל תקופה זו היו אליי פניות שדרשו להכריז עלייך כ'פורשת' וסירבתי לנקוט נגדך בפעולה זו, מתוך תפיסה של הזכות לקיום שיח דמוקרטי. אין לי כל כוונה להיגרר לקמפיין השנאה שאת מייצרת בימים אלה". 

עוד הבהיר כי החלטתו להפסיק את חברותו במפלגה מגיעה לאחר שהודיע שאינו מתכוון להיכלל בשום רשימה לכנסת ה-24. עוד נימק את ההחלטתו להמשיך לכהן כשר: "מאחר שמדובר בממשלת מעבר, שכל עזיבה של שר השייך לגוש המרכז-שמאל בה רק מחזקת את גוש הימין, החלטתי להיענות לבקשתו של ראש הממשלה החלופי ושר הביטחון, בני גנץ, ולהמשיך ולמלא את תפקידי כשר הכלכלה והתעשייה".

הפופולריים