לאחר חשיפת כאן חדשות: הממשלה החליטה להגביר אכיפה בכל הערים האדומות

הממשלה החליטה להגביר אכיפה בכל הערים האדומות

גנץ פנה למזכירות הממשלה כדי שיפעלו לכינוס מליאת הכנסת כבר מחר • ח"כ איתן גינזבורג מכחול לבן יוביל את הניסיון לאשר מתווה קנסות מוגדל
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סגר שלישי, מחסומים בכניסה לירושלים, 15.01.21
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לאחר חשיפת כאן חדשות על פערי אכיפה בין המגזר החרדי לערבי: הממשלה החליטה היום (שלישי) להגביר את האכיפה בכל הערים האדומות. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיב לדברים ואמר: "תמיד יש קבוצות באוכלוסייה ששומרות פחות".


המשטרה אישרה את הפרסום אתמול בחדשות הערב בכאן 11 בעניין מיעוט אכיפה במגזר החרדי לעומת ריבוי אכיפה במגזרים הערבי והכללי. על פי נתונים שפרסמה המשטרה, בסגר חולקו באוכלוסייה החרדית רק 26 דוחות לכל עשרת אלפים תושבים, לעומת 58 דוחות באוכלוסייה הכללית ו-80 דוחות במגזר הערבי לכל עשרת אלפים תושבים. ראש אגף מבצעים במשטרה, ניצב אמנון אלקלעי, אמר כי מדיניות האכיפה והפיקוח נשענת על הערכת הסיכון של מוקדי התחלואה של משרד הבריאות.

בהמשך לדרישת כחול לבן בממשלה להעביר חקיקה שתביא להגדלת הקנסות ולסגירת מוסדות חינוך שפעלו בניגוד להנחיות, שר הביטחון בני גנץ למזכירות הממשלה כדי שיפעלו לכינוס מליאת הכנסת כבר מחר. גנץ הנחה את יו"ר סיעת כחול לבן בכנסת, ח"כ איתן גינזבורג, להוביל את הניסיון לאשר מתווה קנסות מוגדל וציין כי מדובר בפיקוח נפש.


מוקדם יותר, הממשלה האריכה את הסגר ב-10 ימים והוא יסתיים ביום ראשון, ב-31 לינואר בחצות. בנוסף, מיום שישי בחצות יידרש כל אדם שיגיע לישראל להציג מסמך כי עבר בדיקת קורונה בשלושת הימים שקדמו לטיסה, ונמצא שלילי. כחלופה, הוא יוכל להציג אישור מתחסן או מחלים מטעם משרד הבריאות.

מתוך ישיבת הממשלה:

אלון שוסטר: צריך לפעול ביד ברזל נגד מפרי חוק ורדת ביטחון לנפגעים. יש פער בלתי נסבל בין ערים ושכונות עם ריכוזי חיסון נמוכים ותחלואה גבוהה ואכיפה נמוכה.

פנינה תמנו שטה: זה בלתי נסבל. אנחנו רואים חתונות המוניות ואנחנו לא עושים אכיפה זה מחדל ורשלנות

המפכ"ל: משטרת ישראל מובילה בקנה מידה עולמי באכיפה בקורונה. אני ממליץ להתעמק בנתוני האכיפה של המשטרה ולא להיגרר למצג שווא של אכיפה בררנית.

רה"מ נתניהו: המפכ"ל צודק משטרת ישראל עושה מאמץ גדול - כל אמירה אחרת זה להוליך שולל.

בכל הנוגע למתווה הקנסות: שרת התיירות אורית פרקש הכהן העלתה תהייה מדוע הוא לא קודם. נזכיר - הסיבה הייתה לחץ של השרים החרדים להוריד את גובה הקנסות  - וראש הממשלה משיב לה: "אני זה לא הכנסת. נקדם את זה".

הפופולריים