רה"מ לוחץ לעלות לאישור הכשרתם של 5 מאחזים; גנץ: הצעה חסרת אחריות

רה"מ לוחץ לעלות לאישור הכשרתם של חמישה מאחזים

נתניהו מקדם את המהלך יממה לפני כניסתו של הנשיא ביידן לתפקיד. שר הביטחון מתנגד • מקורבו של גנץ, הוד בצר, הסכים בדיונים לאפשר את הכשרתם של המאחזים הללו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שבח הארץ ליד יצהר
צילום: ללא

ראש הממשלה בנימין נתניהו לוחץ להעלות לאישור מיידי בממשלה את הכשרתם של חמישה מאחזים, ביניהם עשאהל ואביגיל - יממה לפני כניסתו של הנשיא ביידן לתפקיד. שר הביטחון בני גנץ הודיע כי "בישיבת הממשלה לא תעלה שום הצעה חסרת אחריות מדינית בתקופה כה רגישה".

מקורבו של גנץ, הוד בצר, הסכים בדיונים שהתקיימו בימים האחרונים לאפשר את הכשרתם של המאחזים הללו, הנמצאים במצב מתקדם מבחינת הסדרתם. בלשכת שר הביטחון טענו כי אין סיכום בנושא. בלשכת ראש הממשלה ובמטה לביטחון לאומי לוחצים לאפשר את ההכשרה של המאחזים הבלתי חוקיים הללו וטוענים לדחיפות בשל "שיקולים מדיניים". גורם נוסף טוען כי המהלך יעניק להם סמל יישוב, בדומה למהלך של הכשרת היישוב מבואות יריחו לפני הבחירות הקודמות.

עם זאת הגורם הוסיף כי קיימת מחלוקת בנוגע ליתר היישובים הבלתי חוקיים שנתניהו מעוניין להסדיר, ואליהם גנץ עדיין מתנגד. כרגע לא ברור אם וכאשר תאשר הממשלה את הסדרת חמשת המאחזים. 

לפני כשבוע, אושרו לבנייה 530 יחידות דיור מעבר לקו הירוק באזור ירושלים, כך פורסם לראשונה בכאן חדשות. בשכונת גילה אושרו להפקדה 400 יחידות וברמת שלמה 130. המהלך מגיע לפני השבעתו של ביידן, שבעבר היה לו תפקיד משמעותי בהקפאת הבנייה בירושלים.

הפופולריים