התנאים הבלתי אפשריים של לפיד לאיחוד עם גנץ

התנאים הבלתי אפשריים של לפיד לאיחוד עם גנץ

ביש עתיד מתנגדים לכך שפנינה תמנו שטה ועמר ינקלביץ' יהיו חלק מאיחוד שכזה. גנץ לא מוכן שלפיד יקבע עבורו מי יהיו חברי הרשימה שמגיעים לאיחוד שכזה מטעם כחול לבן
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ ויאיר לפיד
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

אחת המחלוקות המרכזיות, שמונעות איחוד בין כחול לבן של בני גנץ ליש עתיד של יאיר לפיד, נוגעת לחוסר הסכמה בשאלת זהות חברי הרשימה שיבואו עם גנץ לאיחוד שכזה. בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב פורסם הבוקר (שני) כי ביש עתיד מתנגדים לכך שפנינה תמנו שטה ועמר ינקלביץ', לדוגמה, יהיו חלק מאיחוד שכזה.

בכירים ביש עתיד אף התבטאו בנחרצות לאחרונה ואמרו שתמנו שטה לא תחזור ליש עתיד בשום קונסטלציה - גם לא במסגרת איחוד. גנץ מצדו לא מוכן בשום פנים ואופן שלפיד יקבע עבורו מי יהיו חברי הרשימה שמגיעים לאיחוד שכזה מטעם כחול לבן.

המדד: תחזית הבחירות של גולשי כאן חדשות

יו"ר כחול לבן הבהיר שרק הוא יקבע את זהות חברי רשימת מפלגתו, שיגיעו לאיחוד עם מפלגות אחרות. יתרה מכך, גורמים בכחול לבן מוסיפים שגנץ נתן הבטחה אישית לתמנו שטה שהוא לא יתן שיפסלו אותה, והתחייב שהיא תבוא איתו לכל איחוד שאליו תצטרף כחול לבן. כרגע המחלוקת הזו מונעת שיחות משא ומתן רציניות בין הצדדים.

אתמול העריך האלוף במילואים דן הראל ממפלגת הישראלים שהסיכוי לחיבור עם כחול לבן קלוש. "אין מגעים בין כחול לבן לחולדאי, גנץ הוא נטל". דבריו של הראל מגיעים ברקע הפרסום בכאן חדשות שלשום, לפיו חולדאי הודיע לבני גנץ שאם יוותר על ראשות כחול לבן – ישתפרו הסיכויים לאיחוד בין המפלגות. 

ביום חמישי האחרון דחה חולדאי את האפשרות שמפלגתו תתאחד לרשימה אחת עם כחול לבן. בריאיון לירון דקל וחיים לוינסון בכאן רשת ב אמר חולדאי: "הסיכוי שאני אהיה עם בני גנץ ברשימה אחת שואף לאפס". 

הפופולריים