סער נשאל על נישואים בקהילה הגאה: "לא נבטיח דבר שלא נקיים אותו ולא נעמוד מאחוריו"

סער על נישואי להט"ב: לא נבטיח דבר שלא נקיים
יו"ר תקווה חדשה לכאן רשת ב: "הנושא של שינוי סטטוס קוו בנוגע לנישואים וגירושים בישראל הוא מאוד כבד". על חולדאי אמר: הוא נלחם באחוז החסימה • בכירים בכחול לבן: גנץ יהיה מוכן לוותר על הובלת מחנה המרכז-שמאל רק לטובת לפיד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
געדון סער בכנסת
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר תקווה חדשה גדעון סער התייחס הבוקר (ראשון) לעמדתו בנוגע לנישואי להט"ב, ובריאיון לתוכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב אמר: "הנושא של שינוי סטטוס קוו בנוגע לנישואים וגירושים בישראל הוא מאוד כבד. אני לא אתן בקלות דעת התחייבות שלא אוכל לעמוד מאחוריה".

האזינו לריאיון עם גדעון סער בכאן רשת ב

עוד הוסיף סער על הנושא: "כמפלגה חדשה נקיים דיונים על מספר נושאים. בניגוד לאחרים יש לנו מחויבות לבצע כל דבר שנתחייב. אנחנו נפרסם את עמדתנו במצע. אנחנו מתחייבים לתקן את האפליה בנושא הפונדקאות לגאים. בנושא השני  (נישואים) נקיים דיונים ונודיע את עמדתנו".

בחירות 2021: צבא האמת של כאן חדשות עם כל מה שחשוב, מביך ומצחיק עד השבעת הממשלה הבאה

על פתיחת עסקים בשבת הוסיף יו"ר תקווה חדשה: "עמדתי איננה שוללת באופן עקרוני פתיחה של מרכולים בשבת, זה צריך להתבצע באופן של איזונים. כל רשות מקומית בוחרת כיצד היא תקיים את האיזונים האלה. לא לכל מקום יש את אותו האופי. האמירה המחייבת אותי – בממשלה בראשותי לא תהיה כפייה כלשהי, לרבות כפייה דתית".

סער תקף את ראש עיריית תל אביב-יפו וראש מפלגת הישראלים רון חולדאי: "הוא קצת במצוקה. הוא הקים מפלגה חדשה עם יומרות להנהיג את המדינה ובפועל הוא נלחם באחוז החסימה, אז הוא נלחם בי".

חולדאי מצידו אמר בריאיון לקלמן-ליברמן, בתשובה לשאלה אם ישב בממשלה תחת סער: "חד משמעית כן, אבל אם נהיה מספיק גדולים ננטרל את הרצונות של סער לעשות את פסקת ההתגברות ונאפשר נישואים להט"בים". הוא הוסיף שהיה רוצה שסער יגיד בצורה ברורה כי הוא בעד נישואים אזרחיים במדינת ישראל.

האזינו לריאיון עם רון חולדאי בכאן רשת ב

ראש עיריית תל אביב גם הצהיר הבוקר שהוא מתכוון לפתוח את כל מוסדות התרבות בעיר. בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן אמר חולדאי כי "בעוד 10 ימים נפתח את אולמות התרבות מאחר שיש קהל גדול של אנשים מחוסנים עם גרין קארד".

הקרבות בשמאל נמשכים

האלוף במילואים דן הראל ממפלגת הישראלים העריך הבוקר שהסיכוי לחיבור עם כחול לבן קלוש והוסיף: "אין מגעים בין כחול לבן לחולדאי, גנץ הוא נטל". דבריו של הראל מגיעים ברקע הפרסום בכאן חדשות אמש, לפיו חולדאי הודיע לבני גנץ שאם יוותר על ראשות כחול לבן – ישתפרו הסיכויים לאיחוד בין המפלגות. 

האזינו לריאיון המלא עם דן הראל בכאן רשת ב

ולמרות הצהרתו של גנץ שיהיה מוכן לוותר על המקום הראשון לצורך חיבורים עם מפלגות אחרות, בכירים בכחול לבן טוענים בשיחות סגורות שהוא יסכים לוותר על המקום הראשון כרגע רק עבור יו"ר יש עתיד יאיר לפיד. לדברי הבכירים, מלבד יש עתיד בשאר מפלגות מחנה המרכז-שמאל המצב הרבה פחות יציב מזה של כחול לבן, ולכן אין כוונה לוותר על המיקום של גנץ עבור מפלגות אחרות, למעט זו של לפיד.

עוד מבהירים הבכירים שעל אף קריאתו הפומבית של גנץ לאיחודים, לא צפוי מהלך רציני ואמיתי בנושא לפני השבוע האחרון של מועד סגירת הרשימות. לטענתם, נכון לעכשיו טרם התחיל מהלך רציני או משא ומתן משמעותי בין מפלגות מחנה המרכז-שמאל.

בד בבד, שר האוצר ישראל כ"ץ התייחס הבוקר לדבריו של גדעון סער בריאיון לחדשות השבת אמש, שטען שיהיה מוכן להרכיב ממשלה עם הליכוד, אך נתניהו לא יהיה יכול לכהן בה כשר. "אל יתהלל חוגר כמפתח", אמר כ"ץ בריאיון לכאן רשת ב. "אני מציע לסער לא לדבר בראוותנות, כל אחד יעשה את עבודתו ואז נראה מי ימנה את מי". 

חבר הכנסת יועז הנדל ממפלגת "תקווה חדשה" התייחס לאפשרות של חבירה ליש עתיד. בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב הסביר כי "שום מגע לא מתנהל בינינו לפני הבחירות. יש פערים אידיאולוגיים בין המפלגות, אך לא פוסלים שיתוף פעולה אחרי הבחירות בראשות סער".

האזינו לריאיון המלא עם הנדל

על המאמצים למניעת בחירות סיפר הנדל כי "בשנה האחרונה איילת שקד מימינה עשתה כל מאמץ אפשרי כדי להקים ממשלת 61 בראשות נתניהו. היא פנתה אלי ולאחרים שוב ושוב".

הפופולריים